Golenie na wilgotno – co powinieneś wiedzieć zanim wybierzesz sposób golenia

W ówczesnym świecie, w którym egzystujemy, co raz mniej czasu mamy na dbanie o cerę. Gdy już go jednak zorganizujemy, najczęściej kosztem snu, to czy dbamy o nią w prawidłowy sposób? Metody golenia na sucho, albo z wykorzystaniem popularnych gotowych żeli lub pianek do golenia nie dają naszej skórze twarzy dosyć dobrej pielęgnacji. Taką podstawową czynność, jak golenie, możemy zamienić w całkowitą pielęgnację twarzy. Wystarczy tylko wybrać właściwą metodę.

pędzel do golenia

Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Tą najlepszą, która odpowiednio uchroni skórę przed uszkodzeniem oraz po prostu o nią zadba, jest sposób golenia na mokro. Potrzebujesz do niej narzędzie, z wykorzystaniem którego, stworzysz piankę oraz rozprowadzisz ją na twarzy. W zależności od własnych preferencji oraz czucia skóry możesz dobrać właściwy pędzelek. By zrobić pędzel do golenia borsuk (pędzel do golenia borsuk) musi oddać swoją sierść.

W zależności od tego, z jakiej części ciała zostały pozyskane włosy borsuka, powstanie inny pędzel badger (pędzel badger). Występują cztery główne klasy sierści zwierzęcia. Różnią się od siebie twardością oraz chłonnością wilgoci. Właśnie te cechy mają wpływ na wartość pianki, która wyjdzie oraz na siłę masażu skóry.

Czy zaintrygowałyby Cię inne newsy na ten temat? Zapraszamy do przeczytania nowego artykułu. Tam zaznajomisz się z przeróżnymi detalami.

Pędzel badger może być sztywny i szorstki bądź delikatny oraz gładki. Miejmy jedynie nadzieję, że uzyskując włosie na pędzel do golenia borsuk nie traci całej okrywy.

Dzięki użyciu takiego narzędzia można również, zaraz po goleniu, rozprowadzić kremy męskie (kremy męskie) w twarz. Jest to świetna metoda rozprowadzania kremu. Kremy męskie dzięki temu najlepiej się przyjmują. Kompletny proces, dobrze wykonany, świetnie wymasuje skórę twarzy i ją odpręży.

golenie

Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już wybierzesz odpowiedni dla siebie pędzel do golenia, nauczysz się metody tworzenia piany oraz poznasz najlepsze metody nakładania jej na skórę twarzy, możesz zastanowić się nad rodzajem ostrza do golenia. W goleniu na mokro masz do wyboru trzy rodzaje ostrzy. Brzytwa, maszynka na żyletkę i maszynki z kilkoma ostrzami. W tym przypadku, wybierając właściwe ostrze, weź pod uwagę sztywność zarostu twarzy. Wybierając, weź pod uwagę także osobiste umiejętności manualne oraz rodzaj cery. Nie zapominaj tylko, że cały proces golenia na mokro, z wykorzystaniem własnoręcznie przygotowanej pianki, może zająć aż kilkanaście minut.