Najważniejsze zasady codziennej pielęgnacji skóry twarzy

W dzisiejszych czasach kobiety z dużą dbałością podchodzą do kwestii swojej aparycji. Na co dzień troszczymy się o swą cerę chcąc, aby wyglądała idealnie. Liczba kosmetyków dostępnych na rynku jest ogromna, w dzięki czemu każda z nas ma możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Priorytetem jest, żeby kupując różnego rodzaju specyfiki robić to uważnie, zgodnie z potrzebami naszej skóry.

Przede wszystkim należy skoncentrować się na pielęgnacji skóry naszej twarzy. Jest ona najbardziej wymagająca i wrażliwa. Codzienne obciążanie jej make-up’em sprawia, iż jest ona bardzo podatna na powstawanie różnego typu niedoskonałości, jak np. zaczerwienienie, wągry, wypryski czy rozszerzone pory. Sposobów walki z takimi kłopotami jest wiele – poszerzone pory . Przede wszystkim, należy troszczyć się o codzienną higienę, tzn. każdego dnia używać żelu oczyszczającego, toniku oraz kremu. Ich rodzaj bezwzględnie musi być dostosowany do naszych potrzeb, czyli przykładowo jeżeli mamy cerę suchą i wrażliwą, nie powinnyśmy zdecydowanie stosować kosmetyków do cery tłustej, które doprowadzą u nas do jeszcze większego wysuszenia skóry. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jaki konkretnie żel czy krem wybrać, zawsze można zapytać o poradę konsultanta lub farmaceutę.

rozszerzone-pory-kobieta

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie również nabywając kosmetyki służące do makijażu, trzeba być bardzo uważnym. Wiele osób ma problemy z alergią na jakiś składnik podkładu lub pudru, dlatego też dobrym rozwiązaniem okaże się sprawdzenie, czy dany specyfik nie będzie dla nas szkodliwy. Co najważniejsze należy jednak wybierać kosmetyki najmniej obciążające naszą skórę. Delikatny make-up podkreślający nasze atuty, a równocześnie działający dobrze na naszą skórę to klucz do sukcesu. W tym temacie, oprócz odpowiednio dobranego fluidu i pudru istotny jest również balsam do ust. Nawet jeżeli preferujemy klasyczną szminkę, warto dodatkowo zastosować na usta odrobinę zwykłego błyszczyka czy bezbarwnej pomadki. Dzięki temu nasze usta będą odpowiednio nawilżone i zadbane.

Liczba dostępnych na rynku kosmetyków związanych z pielęgnacją cery oraz makijażem jest ogromny – czytaj o balsamie do ust. To co powinnyśmy zawsze mieć na uwadze, to dostosowanie tego rodzaju specyfików do potrzeb naszej skóry. Jeśli źle dobierzemy krem czy fluid, skutki mogą być tragiczne i trudno będzie je potem zniwelować. Idąc do sklepu z kosmetykami miejmy wobec tego zawsze głowę na karku i wybierajmy tylko sprawdzone, dobrze dopasowane produkty!