Klinika czy może gabinet kosmetyczny? Gdzie realizować zabiegi medycyny estetycznej

Coraz to entuzjastyczniej, ażeby zadbać o krasę, idziemy nie do kosmetyczki, lecz do kliniki. Zabiegi, które wykonuje specjalista medycyny estetycznej, są na ogół bardziej efektywne oraz przynoszą rezultaty zauważalne od razu. Jakie zabiegi można wykonać u kosmetyczki? Preferujesz gabinet kosmetyczny czy klinikę medycyny estetycznej? W naszym kraju nie ma prawnych regulacji mówiących o tym, które zabiegi, przy pomocy jakich aparatów, może realizować kosmetyczka, a które lekarz. Toteż to klient powinien pokierować się zdrowym rozsądkiem i nie kierować się wyłącznie opłatą.

zabieg medycyny estetycznej

Autor: Oceanview MedSpa
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy wybrać lekarza medycyny estetycznej, natomiast kiedy kosmetyczkę? Do kosmetyczki chodzimy na wszelakie zabiegi upiększające, usuwanie owłosienia z twarzy, relaksujące, jak na przykład maseczki, pilingi, masaże (skuteczne usuwanie owłosienia). Kosmetyczka (zobacz nasze wyposażenie do gabinetów kosmetycznych) powinna trudnić się przede wszystkim prewencją i „dopieszczaniem” skóry i zmysłów. W salonie kosmetycznym możesz także poddać się delikatnemu złuszczaniu, przykładowo przy pomocy niezbyt silnych kwasów, mikrodermabrazji czy kawitacji.

W grę wchodzi również depilacja laserowa bikini Warszawa jest miejscowością w której jest mnóstwo takich gabinetów (w ofercie Angel Factory). Ale nie jedynie. Zabiegi łączące się z przerywaniem ciągłości skóry, których wykonywanie przez kosmetyczki nie jest zabronione, to np. makijaż permanentny. Kosmetyczka profesjonalna obsługa może również realizować pewne zabiegi z zastosowaniem lasera, np. epilację. Głębsze zabiegi, na poziomie tkanki podskórnej, zarezerwowane są dla doktorów. To w gabinecie medycyny estetycznej powinniśmy poddać się silnym zabiegom laserowym, likwidowaniu brodawek czy pękniętych naczyń, głębokim pilingom kwasowym.

Wyłącznie doktor powinien dokonywać wszelkich zastrzyków, np. botoksu lub wypełniaczy. Koniecznie spytaj medyka o specjalizację. Doktor przeprowadzający zabiegi poprawiające urodę powinien być specjalistą z obszaru chirurgii plastycznej, dermatologii albo medycyny estetycznej a także przejść należyte szkolenia. W takowym gabinecie możemy zapytać także o modelowanie ciała Warszawa jest miastem, w którym z całą pewnością znajdziemy godziwy gabinet medycyny estetycznej .