Zalety eko kosmetyków. Zobacz, czemu warto je wybrać.

Z pewnością niejeden zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest najzdrowsze odżywianie, prawidłowa dieta jak również sport na świeżym powietrzu. To wszystko zapewne pomoże utrzymać prawidłowe zdrowie i najlepszą kondycję. Jednakże trzeba mieć na uwadze, że to, co zjadamy na śniadanie albo obiad, także powinno być w szczególności pozbawione wszelkich szkodliwych składników.

kosmetyki naturalne

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że w naszej zwykłej diecie może znajdować się niemało szkodliwych składników, o jakich myślimy, że ich tak naprawdę nie jemy. Owe wszystkie szkodliwe, bowiem sztuczne jak również chemiczne części naszych produktów, z jakich przygotowujemy potrawy, zjawiają się w nich w chwili ich tak zwanej produkcji, to znaczy jeszcze na polach czy w szklarni. Żeby jarzyny oraz owoce szybciej dojrzewały lub też lepiej wyglądały, to dokłada się chemiczne sterydy, pomagające im rosnąć i dzięki nim mają one krótki czas wegetowania.

Jednak to, że trafiają one na nasze stoły prędzej, nie jest wcale tak fajne, albowiem wraz z nimi otrzymujemy dużą dawkę chemicznych składników. Niemniej pożywienie to nie jedyne produkty, do jakich dodawany jest ogrom składników chemicznych. Bardzo mnóstwo tego typu substancji znajduje się także w kosmetykach, ich skład chemiczny niekiedy składa się w większości z takich dodatków, których wyłącznym skutkiem okaże się to, iż nasze włosy okażą się bardziej puszyste albo staną się błyszczące, a tak naprawdę nie mają one żadnego prozdrowotnego skutku. Dlatego osoby, jakie zwracają uwagę na to, co jedzą i co mieści się w składzie produktów, których używają, powinny raczej używać bio kosmetyki (bardzo mi pomogły bio kosmetyki). Takowe specjalne naturalne kremy czy odżywki, a nawet wody toaletowe, w rzeczywistości to wszystkie kosmetyki składają się wyłącznie z naturalnych składników, to znaczy roślin niepoddanych żadnej chemicznej stymulacji, bez żadnych chemicznych dodatków.

Ta niezła witryna (http://www.olenkaphu.pl/) również publikuje interesujące informacje na przedstawiany tu temat. Jeśli więc Cię on zainteresował – nie ociągaj się i sprawdź to.

kosmetyki organiczne

Autor: ORGANIC THERAPY
W takowych produktach nie znajdzie się chemicznych dodatków, jakie mogą nas uczulić lub też działać ze szkodą na nasz organizm. Oferta kosmetyków naturalnych jest rzeczywiście szeroka, oprócz standardowych kosmetyków, to znaczy balsamów, mydeł albo dezodorantów znajdziemy także coś bardziej indywidualnego, jak przykładowo Wody perfumowane, szminki czy też naturalne kredki do oczu – . Jak widzimy możemy korzystać z szerokiej oferty kosmetyków naturalnych i tak naprawdę wcale nie musimy zgadzać się na kompromisy jeśli chodzi o kosmetyki.