Włoska kuchnia

Kuchnia włoska należy do niezwykle atrakcyjnych kuchni świata. Jej szczególny charakter to zasługa miejscowych metod wytwórczości, smakowitych surowców, także wymyślnych i niepowtarzalnych zwyczajów przygotowywania i podawania dań.

Włoska kuchnia wiązana jest w Polsce z makaronem i pizzą, ale, jak się okazuje, nawet przy przyrządzaniu tych podstawowych dań popełniamy sporo pomyłek, przede wszystkim jeżeli chodzi o rozgotowywanie makaronów.Kuchnia włoska to przede wszystkim makarony. Lecz we Włoszech makaron to pierwsze danie. Polacy przybywają do restauracji włoskiej w Szczecinie i często najadają się makaronem, stosują go jako danie kluczowe. W Polsce ciągle najpopularniejsze jest napływanie na makaron, czy też pizzę, stosując je jak szybki obiad.Włosi twierdzą, że makaron z somaliny powinien być trochę okryty sosem, który nie może spływać na dno naczynia, musi również być przygotowany z najlepszych składników.

restauracja

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com

Restauracja włoska w Szczecinie oprócz makaronów serwuje również pizzę – zajrzyj. Gusty konsumentów przeobraziły się w toku poprzednich paru lat. Bezsprzecznie, najlepszą pizzę piecze się w szczególnym piecu, ale nie jest to łatwe. Pizza (pizza hut) musi być wypiekana w piecu ogrzewanym drewnem, jej smak jest w takim przypadku nadzwyczajny (zobacz „il Vicolo”). Pożywienie włoskie, to nie wyłącznie makarony i pizza. Coraz to więcej osobników rozpoczyna łączyć włoską kuchnię z wytworami morza i mięsem. Każdy powinien skosztować toskańskiego steku. Mięso nie może być przesmażone, może być w najwyższym stopniu średni poziom przyrządzenia, bo wysmażony stek traci na jakości.

Restauracja włoska w Szczecinie po posiłku sugeruje świetne włoskie desery, do których serwuje się espresso. Nader entuzjastycznie jest zamawiana również kawa latte. Idealna kawa jest finiszem posiłku.
Fundamentem włoskiej kuchni są zawsze najświeższe składniki, nie da się ich podrobić żadnymi zamiennikami – wejdź na stronę. Zastosowanie tańszych zamienników gorszej jakości powoduje, że sztuka kulinarna traci włoskiego ducha. W restauracji serwującej dania włoskie w Szczecinie dostaniemy obszerne menu i dania sporządzone przez profesjonalnych kucharzy, w miłej aurze.