Skuteczne sposoby na to, żeby poradzić sobie z problemem cellulitu, rola rozmaitych kosmetycznych zabiegów przy tym.

Cellulit nazywany także popularnie skórką pomarańczową to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się panie. I to tak naprawdę panie w każdym wieku, bo nawet u młodych dziewczyn on się pojawia, a im dana osoba będzie starsza, tym problemy mogą się powiększać. Cellulit ma liczne przyczyny, a jedną z podstawowych jest nieodpowiedni styl życia. Przede wszystkim wpływ będzie tu miał brak ruchu, jeżeli całe dnie spędza się na siedząco, to zapewne może się pojawić dużo szybciej niż u aktywnej osoby.

cellulit

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym warto zwrócić uwagę na dietę, nadmiar cukrów i soli również nie wpływa pozytywnie na stan skóry. Problemy z cellulitem przeważnie mogą się pojawiać na udach, brzuchu i piersiach, a tam, gdzie są widoczne tworzy się pomarszczona, grudkowata skórka. Jest aktualnie wiele sposobów na to, żeby sobie radzić z tym problemem, a wybór ich powinien być uzależniony od stopnia zaawansowania. Jeśli więc któraś z pań zechce się dowiedzieć, jakie zabiegi na cellulit powinna wybrać dla siebie, to powinna w pierwszej kolejności zorientować się, w jakim stadium będzie jej skóra.

W początkach pojawiania się cellulitu powinna starczyć odpowiednia zmiana trybu życia na aktywniejszy i odpowiednia dieta. Należy się równocześnie pozbyć zbędnych kilogramów, gdyż tłuszcz pod skórą w bezpośredni sposób wpływa na jej jakość. Dużym poziomem skuteczności cieszą się także najróżniejsze zabiegi kosmetyczne na cellulit, dzięki nim można ujędrnić skórę i spowodować, że będzie wyglądała dużo lepiej (Polecamy ujędrnianie twarzy). Panie bardzo sobie chwalą limfatyczny drenaż czy najróżniejsze masaże, przy bardziej zaawansowanym stadium są one wręcz niezbędne.

cellulit

Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz większym zainteresowaniem pośród pań cieszy się również w ostatnim czasie terapia ultradźwiękami. W praktyce ultradźwięki na cellulit charakteryzują się wysokim poziomem skuteczności, niektórzy twierdzą, że są one znacznie lepsze niż tradycyjne metody. Wykorzystuje się w takich zabiegach niesłyszalne dla ludzi fale wysokiej częstotliwości, jakie docierają do tkanek skóry i je rozgrzewają, powodując powiększony przepływ krwi i wypłukiwanie zbędnych substancji i toksyn.