Nie taki botoks zły, jak się wydaje! Powinniśmy walczyć z oznakami upływającego czasu

W współczesnych czasach dbanie o siebie jest znacznie prostsze niż przed kilkunastu laty. Rozwój kosmetologii i medycyny estetycznej zapewnia kobietom coraz bardziej efektywną broń w walce z nieprzyjemnymi skutkami upływającego czasu i wszelkimi mankamentami ich urody. Panie mają do dyspozycji całą paletę innowacyjnych kosmetyków pielęgnacyjnych, które produkowane są właściwie dla wszystkich problematycznych rodzajów skóry.

aplikowanie botoxu

Autor: Dr. Braun
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach kosmetycznych i aptekach znajdziemy kremy dla cery atopowej, trądzikowej oraz przetłuszczającej się. Specjalne preparaty pomogą nam pozbyć się rozszerzonych porów, pękniętych naczynek, złuszczającego się naskórka oraz znienawidzonych przez wszystkie kobiety zmarszczek (poznaj koszty redukcji zmarszczek). Oczywiście czasem bywa tak, że problemy skórne są w zbyt zaawansowanym stadium na to, by okiełznał je łatwo dostępny kosmetyk. W takim przypadku warto zgłosić się na rozmowę do dermatologa lub gabinetu medycyny estetycznej.

Ekspert na pewno dobierze dla nas odpowiedni sposób leczenia, dzięki któremu w końcu wyzwolimy się z męczących kompleksów. Niestety korzystanie z tego typu opcji nie zawsze spotyka się z akceptacją społeczeństwa. W szczególności chodzi tu o procedury odmładzające. Osoby, które w ten sposób pragną walczyć z oznakami starzenia są ganione pomimo panującego w mediach kultu młodości. Spośród rozmaitych procedur odmładzających wyjątkowo złą opinię ma botoks. Zwykłym ludziom kojarzy się on głównie z opuchniętymi i zesztywniałymi twarzami gwiazd i celebrytów, które często pojawiają się w bulwarówkach.

Spodobał Ci się zaprezentowany wpis? Jeżeli tak, poznaj dodatkowe tematy, które z pasją omówiliśmy w najnowszym artykule (http://www.rehafit.org/blizna-fizjoterapia/).

Zrozumiałym jest, iż takie fotografie nikogo nie zachęcą do pójścia na zabieg z użyciem tego środka. Tymczasem toksyna botulinowa, bo tak brzmi inna nazwa botoksu, jest surowcem od lat wykorzystywanym w różnych dziedzinach medycyny. W dermatologii stosuje się ją do likwidowania zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki czy bruzdy wokół ust. Jeśli zdecydujemy się na ostrzykiwanie botoksem, warto poświęcić parę chwil na znalezienie godnego zaufania gabinetu. Bardzo użyteczny w tej kwestii jest Internet. Wystarczy wrzucić do wyszukiwarki słowa: botox ceny, botoks wrocław Warszawa (botoks w Warszawie), botox cennik lub botox opinie, by dotrzeć do rekomendacji innych użytkowniczek i móc porównać koszty przeprowadzenia zabiegu w swoim mieście (Beauty Med).