Mezoterapia stosowana- czyli sposób hamowania formowania zmarszczek

Dziś, gdy tak dużą wagę przywiązuje się do wizerunku, co chwilę powstają nowe procedury poprawy wizerunku. Jedną z modnych ostatnio strategii korygowania wyglądu skóry jest mezoterapia. Strategia ta znakomicie opóźnia starzenie się i formowanie zmarszczek.

Szeregiem zabiegów jest możliwość wyrównać kurze łapki i poprawić jakość cery. Zabieg ten nawilża ją, zagęszcza, napina i przedłuża wyniki różnych zabiegów estetycznych. Wspomaga pokonać cellulit, zminimalizować rozstępy, a nawet naprężyć skórę na brzuchu i ramionach. To też genialna broń w walce z wypadaniem włosów. Czasem efektywnie hamują łysienie.

kobieta, zmarszczki

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu mieszczą w swym zestawie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składy takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące z wodorostów, lub zielonej herbaty. Kwas – tutaj – hialuronowy będący podstawowym komponentem cocktaili jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy to jeden z elementów, które pełnią funkcję cementu wypełniającego powierzchnie miedzy komórkami.

Dodatkowo dostarczane do cery przy pomocy mezoterapii witaminy emitują całą przewidzianą aktywność. Dzięki prostej drodze aplikowania witaminy nie utleniają się i są w ilości starczającej do spowodowania zakładanych procedur takich jak wzrost wytwarzania kolagenu. Usieciowany kwas hialuronowy wykorzystywany jest przez specjalistów medycyny estetycznej do wypełnień i modelowania twarzy. Nieusieciowany, z krótszymi łańcuchami cząsteczek, do rewitalizacji cery.

kobieca twarz

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Koktajle do mezoterapii opierają się na wielowarstwowych liposomach, które w rzeczywistości wnikliwiej i skuteczniej są w stanie przenosić substancje odżywcze w głąb skóry. W zależności od pragnień i problemu można wybrać gotowy koktajl kosmetyczny poświęcany do rozwiązania rzeczowego problemu natury estetycznej- cosmed24.

Jest to specjalistyczna kompozycja czynnych pierwiastków, która działa ekspresowo i efektywnie, przekazując rewelacyjne efekty po każdym zabiegu.Ze względu na możliwości i rezultaty finalne mezoterapia jest jednym z kluczowych zabiegów wykorzystywanych w medycynie estetycznej.