Metody na usunięcie niechcianego owłosienia z nóg

W dzisiejszych czasach mamy styczność z bardzo dużym naciskiem na podkreślanie kobiecej urody. Powstały kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z niezmiernie istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. Aktualnie panuje moda na bezwzględne usuwanie włosów z nóg, pach, a czasami także z okolic bikini oraz rąk. Nieakceptowalny jest również tzw. wąsik, który często jest zmorą setek kobiet. W odpowiedzi na takie a nie inne zapotrzebowanie powstało bardzo wiele sposobów na to, jak sobie poradzić z niechcianym owłosieniem.

depilacja laserowa

Autor: Elite
Źródło: Elite

Najpowszechniejsze są na pewno maszynki i pianki do golenia. Jest to metoda szybka i bezbolesna. Zabieg golenia możemy wykonać same w domu, wystarczy że wcześniej pójdziemy do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i nabędziemy dobrą maszynkę oraz krem. Minusem tej metody jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, zależnie od cech indywidualnych zabieg ten będziemy musiały powtarzać co kilka dni. We własnym domu możemy również wykonać depilację za pomocą depilatora.

Ciekawi Cię wyłącznie sprawdzona informacja ze strony? Jeśli tak, to zapraszamy do odwiedzenia naszej strony, gdzie za każdym razem znajdziesz pewne informacje.

W odróżnieniu od maszynki nie ucina on włosów, lecz usuwa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i może się utrzymać nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia trzeba się najpierw z nim oswoić oraz zaakceptować pewien stopień bólu, jaki zabieg będzie nam sprawiać. Z każdym kolejnym razem włoski będą słabsze, w związku z czym dyskomfort będzie o wiele mniej odczuwalny. Innym, równie skutecznym sposobem pozbywania się owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, tak samo jak depilator wyrywają włosy wraz z cebulkami. Tego rodzaju zabiegi warto jednak wykonywać w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym, co sprawia iż są one stosunkowo drogie, w zależności od tego jaki fragment ciała chcemy wydepilować. Zwykle są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ przeprowadzane przez profesjonalistę trwają o wiele krócej. Jeżeli jednak interesuje nas bardziej radykalne rozwiązanie, należy zastanowić się nad depilacją laserową. Wykonuje się ją w specjalistycznych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu zbędnego owłosienia przy użyciu wiązki lasera – laser diodowy bikini warszawa, która doprowadza do obumarcia włosów. Wadą tej metody jest na pewno jej cena, jako że jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich należy kilka.

bikini

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt jest jednak bardzo długotrwały i pozwala skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia na zawsze. Zanim zdecydujemy się na tego rodzaju rozwiązanie dobrze jest zrobić odpowiednie rozeznanie przynajmniej w Internecie, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli na przykład mieszkamy w Warszawie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’otrzymamy szereg wyników oraz fotodepilacja warszawa. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, musimy dodatkowo odpowiednio zadbać o pielęgnacje miejsc, z których usuwamy owłosienie. Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz może powodować podrażnienia. Dobrze jest zatem wykonywać te zabiegi z rozwagą oraz zatroszczyć się o dokładne nawilżenie.