Co to jest ajurweda? Jak tego rodzaju kosmetyki wpływają na naszą urodę? Co powinniśmy wiedzieć?

Ajurweda to naprawdę wiekowy, ponieważ liczący ponad 5000 lat system leczniczy. Wywodzi się z Indii, a nazwa została zaczerpnięta od słów ajus/ajur, które oznaczają życie, veda natomiast to wiedza. Jest to rzeczywiście wiedza o życiu, ponieważ nie obejmuje jedynie leczenia chorób, lecz stwarza system filozoficzny, który odnosi się w sumie do każdego aspektu życia.

Ajurweda pochodzi z przekonania, iż każda rzecz, która istnieje we wszechświecie, mogła powstać z 5 ogromnych żywiołów, czyli ognia, ziemi, wody, przestrzeni i wiatru. Przez połączenie tych żywiołów wytwarzają się trzy najważniejsze typy energii biologicznej, czyli dosze Każda dosza charakteryzuje się odmiennymi funkcjami i cechami charakterystycznymi, każdy człowiek zaś jest oryginalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda osoba wymaga wyjątkowej pielęgnacji, z pewnością zapewniają to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo pomocne jest nawilżanie. Suche włosy i skóra będzie bardzo zadbana dzięki olejowej pielęgnacji jaka jest wzbogacona o składniki nawilżające, takiego rodzaju jak aloes czy kwas hialuronowy. Używanie odpowiednich olejków na twarz i włosy bardzo dobrze nawilży i poprawi elastyczność, jednocześnie gwarantując blask. Najlepsze kremy odżywiają skórę nadając jej naturalny, zdrowy kolor. Każda skóra, zwłaszcza zestresowana, jest podatna na zmarszczki i zaczerwienienia.

Nie ociągaj się – jeżeli chcesz przeczytać uzupełniające treści na ten temat, wiedź, że bezpłatne wejście (www.ursynow.centrumdemed.pl/galeria/) na nasz link w ogóle nie obciąży Cię finansowo.

Najlepsza więc będzie dla niej terapia wzmacniająca oraz łagodząca, najbardziej taka, w jakiej używa się naturalne wyciągi roślinne. Różne rodzaje kosmetyków ajurwedyjskich oferują komfort wrażliwej i zmęczonej skórze. Dla przetłuszczonej skóry z wypryskami najlepsze będzie łagodne złuszczenie, pomocne w tym staną się produkty ziołowe. Więcej info: Ayurveda Polska

Najlepsze składniki to kurkuma, cytryna a także olejek z drzewa herbacianego. Interesującym rozwiązaniem będzie rzeczywiście aloesowy krem do twarzy i ciała. Do regularnego zaś stosowania świetna będzie maseczka z ziół do zanieczyszczonej skóry. Dla skóry tłustej także najbardziej korzystne będą olejki, przykładowo lekki olejek z różowym lotosem, jaki będzie ograniczać produkcję sebum i jednocześnie będzie odżywiać skórę. Najbardziej korzystnie zaopatrywać się w tego rodzaju kosmetyki w fachowych sklepach, tak więc jak chcemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie przez Internet, co będzie najlepszym wyborem.