Mezoterapia na łysienie i zmarszczki – przeczytaj więcej tu

Mezoterapia poprawia stan skóry oraz powstrzymuje łysienie. To zabieg, jaki nie jedynie kuruje skórę, lecz też odmładza ją oraz zapobiega niektórym problemom natury estetycznej. Zabiegi takie wykorzystywane są w kuracji napięć mięśniowych. Mezoterapia jest również wykorzystywana w zabiegach antycellulitowych.

MezoterapiaMezoterapia – świetna strona – Wrocław polega na wprowadzeniu bezpośrednio do skóry właściwego preparatu zawierającego substancje odżywcze. W zależności od kłopotu będą to kwasy organiczne, kwas hialuronowy, czy związki z grupy glikozaminoglukanów. Po raz pierwszy przeprowadzono ją w więcej]1952 roku – wtedy to francuski lekarz Michael Pistor próbował z jej pomocą zlikwidować niedosłuch u pacjenta. I chociaż to się nie udało, to zabieg przyniósł obiecujące konsekwencje: obniżył ból jak też szumy uszne. W sześćdziesiątych latach XX wieku zabiegi te stosowano w wypadkach przeróżnych innych dolegliwości: żylaków, migren, a również w kuracjach dermatologicznych, takich jak kuracja łysienia plackowatego bądź łuszczycy. Rozkwit tej metody nastał niedawno, razem z rozwojem medycyny estetycznej.

Dziś zabieg mezoterapii jest podstawą wielu kuracji i znajduje się w ofercie bardzo wielu gabinetów. Chociaż nie jest zabiegiem chirurgicznym, to jednak mogą go realizować wyłącznie medycy – przeważnie dermatolodzy jak też lekarze medycyny estetycznej – gabinet dermatologii estetycznej wrocław. Wymaga bowiem nie jedynie zwinnych rąk a także precyzji w dawkowaniu preparatu, jaki stosowany jest w konkretnym przypadku, ale także bardzo dogłębnej znajomości budowy skóry.

Co leczy mezoterapia Wrocław? Nadmienione zabiegi wykorzystywane są tak w medycynie konwencjonalnej, jak także estetycznej. Wskazaniem do zabiegów są: neuralgie, nadmierne napięcie mięśniowe, urazy powstałe w efekcie uprawiania sportów. Jednakże mezoterapia kojarzy się głównie z medycyną estetyczną, gdzie realizowana jest tak do prewencji, jak również leczenia niektórych zmian skórnych, czy zmniejszenia konsekwencji upływającego czasu. Wskazaniem do mezoterapii będą: drobne zmarszczki na dekolcie, trądzik, zwiotczała skóra ciała, cellulit, ubytki w owłosieniu.
Jak znaleźć gabinet proponujący tego rodzaju zabiegi? Nic skomplikowanego, starczy w wyszukiwarkę wpisać frazę: dermatologia estetyczna Wrocław.