Jakie wybierać kosmetyki do włosów? O czym pamiętać? Jakie istnieją rodzaje takich kosmetyków?

Najlepsze kosmetyki fryzjerskie to nie jedynie jakość czy cena, bo w tej sytuacji nie wydajemy pieniędzy na marketing, natomiast płacimy za najważniejsze, czyli za efekt, jaki dany kosmetyk spowoduje z naszymi włosami. Gdy użyjemy kosmetyku z naprawdę dobrej półki jak również właściwie dobierzemy go do naszego typu włosów, to taki rezultat będzie najlepszy i długotrwały. Oczywistym jest, że na naszym rodzimym rynku, ale i na całym świecie istnieje wiele marek oraz wytwórców, przykładowo kosmetyki alterna, które oferują artykuły stosowane w salonach fryzjerskich.

zadbane włosy

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Takie tak naprawdę powinny być w tym miejscu stosowane, bo każdy z salonów, jaki chce zyskać klientów powinien z pewnością stosować najlepsze kosmetyki (jak od tej firmy). Zamienniki na pewno się nie sprawdzą, możemy mieć pewność, że klienci już do nas nie powrócą. Kosmetyki fryzjerskie występują pod różnymi postaciami. Są to przykładowo farby fryzjerskie. Farby profesjonalne zrobione są w taki sposób, że podczas wnikania farby we wnętrze włosa, łuski w strukturze są rozchylone nieznacznie, przez co pigment, gdy już się tam dostanie utrzymuje się dłużej.

Włos więc nie jest podatny na uszkodzenie, połysk jest w stanie utrzymać się dłuższy czas. Włos jest mniej podatny na uszkodzenia, połysk bez problemu utrzyma się do następnego farbowania, nie natomiast jak w przypadku farb drogeryjnych – do kilku myć głowy. Bardzo powszechne kosmetyki fryzjerskie to również olejki do farby, ampułki odbudowujące strukturę włosów i tym podobne (pełna oferta). Olejki do farby to produkty, które dodaje się w celu ochrony skóry głowy oraz włosa, przed farbą, natomiast ampułki regenerujące, są nawilżające, zapobiegają wypadaniu, szybkiemu przetłuszczeniu się włosów. Wszystkie tego rodzaju ampułki służą do poprawy kondycji włosa, ale i skóry głowy.

Używane są najczęściej gdy włosy są wilgotne. Niektóre z nich należy spłukać, inne nie. Inny produkt to maska do włosów. Jest to produkt, którego zadania to, zależnie od rodzaju, nawilżanie, zregenerowanie włosa czy intensywna odbudowa zniszczonych włosów. Istnieją również maski, które mają za zadanie przeciwdziałać, przykładowo są przeciw wypadaniu włosów, trzeba jednakże pamiętać, iż powinno się kupić taką maskę, która będzie dla nas odpowiednia.