Użycie lasera w medycynie estetycznej – co powinno się wiedzieć, co jest ważne?

Lasery mają powszechne zastosowanie, też w medycynie estetycznej. Wykorzystywane są zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych czy klinikach. Na początku należy wspomnieć o urządzeniu, jakim jest laser Nd Yag. Stosuje się go do zamykania naczynek, które pojawiły się w związku z rozmaitymi przyczynami. Można go zastosować w przypadku wszystkich części.

żylaki

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Zwykle laser Nd Yag jest używany do zamykania naczynek zlokalizowanych na policzkach, dekolcie, płatkach nosa. Dzięki skuteczności tego urządzenia do salonów kosmetycznych można uwolnić się od popękanych naczynek, niewielkich naczyń żylakowatych, a także niewielkich żylaków. Rzecz jasna, im płyciej pęknięte naczynie się znajduje oraz im mniejszych jest rozmiarów, tym łatwiej można się go pozbyć.

Sympatykom sprawdzonej informacji zalecamy ten link (https://13tattoo.pl/o-nas), ponieważ nie dość, że traktuje on o pokrewnej problematyce, to robi to też w bardzo zajmujący sposób. Kliknij i zobacz!

Zwykle trzeba zabieg powtarzać, by uzyskać oczekiwana rezultaty. Laser diodowy, jeżeli mowa o urządzeniach do salonów kosmetycznych czy klinik oferujących zabiegi medycyny estetycznej, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wykorzystuje się go do przeprowadzania fotodepilacji. Jest to zabieg, który ma na celu na zawsze pozbycie się cebulek włosowych. By był w pełni skuteczny zabieg należy przeprowadzać parę razy. Należy podkreślić, że raczej nie jest to zabieg bolesny. Odczucia, wywoływane przez laser diodowy, mogą być wzmożone w przypadku osób w ogóle nie odpornych na ból, a także podczas robienia zabiegu w miejscach, w których skóra jest delikatniejsza. Bardzo dużo zależy od od granicy tolerancji odczuć bólowych. W każdym razie, nie jest to ból nie do zniesienia i na pewno fotodepilacja jest zabiegiem znacznie przystępniejszym w tej kwestii niż depilacja woskiem.

depilacja

Autor: Elite
Źródło: Elite
Przed zabiegiem nie powinno się opalać, warto także ogolić włosy przed użyciem lasera – . Wyrywanie włosów w ciągu 4 tygodni przed fotodepilacją nie jest wskazane. Po przeprowadzeniu zabiegu może wystąpić przejściowe zaczerwienienie, zgrubienia. Pomocne okażą się z pewnością zimne okłady oraz unikanie dezodorantów. Należy przez pewien czas rezygnować z mocnego makijażu oraz smarować się kremem z filtrem.