Towary eko – gdzie i jak ich szukać?

Trend na produkty ekologiczne sprawia, że polujemy na kosmetyki i pożywienie z górnej półki. Nie zmienia to faktu, że nie wszystko, co droższe i w atrakcyjnym opakowaniu jest zdrowe. Sięgając po kosmetyki naturalne, trzeba zacząć od dobrego dostawcy.

Regał oznakowany informacją kosmetyki ekologiczne nie zawsze oferuje dokładnie to, czego nam potrzeba. Mylące mogą okazać się też etykiety: naturalny krem aloesowy może zawierać skrajnie inne elementy. Pierwszym krokiem jest zatem wybór właściwego miejsca na zakupy.

Prezentowany artykuł jest niesamowicie intrygujący, czyż nie? Jeżeli też Twoje zdanie jest podobne, to na pewno pomocne źródła (https://nowafarmacja.com.pl/) okażą się dla Ciebie potrzebne.

Renomowany sklep ekologiczny zawiera zwykle artykuły z certyfikowanych upraw, nietestowane na zwierzętach i bez sztucznych utrwalaczy.

krem do twarzy aa

Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic

Zwracaj uwagę na etykietę

Wszystkie najważniejsze informacje kryje rzecz jasna etykietka i to ona zdradza tajemnice kosmetyku. W przypadku gdy jest przepełniony danymi liczbowymi, to możesz mieć pewność, że to tylko pozornie ekologiczny kosmetyk. Im więcej elementów składowych pochodzenia naturalnego, tym oczywiście lepiej. Najwyższej klasy wyroby nie posiadają w swym składzie chemicznych zapachów i nie powinny uczulać.

Żywność ekologiczna

Pamiętajmy, że żywność nie zawsze oznacza ekologiczne uprawy. W tym wypadku standardy wyznacza Unia Europejska i to ona informuje o odpowiednich certyfikatach dla upraw.

Emocjonuje Cię omawiana kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (https://www.swiatleku.pl/article/bol-kregoslupa-jako-choroba-cywilizacyjna) bardzo podobnego artykułu – on również jest warty uwagi.

Warzywa i owoce mogą wyłącznie być więc uprawiane na odpowiedniej ziemi i bez sztucznych nawozów. Decydując się na chociażby olej z wiesiołka, analogicznie jak w razie kosmetyków warto zobaczyć jego skład. Naturalnie pozostałe sztuczne składniki powinny budzić podejrzenia.

W jakiej eko cenie

Z dnia na dzień przyzwyczajamy się do tego, że za jakość trzeba zapłacić po prostu więcej. Jednak tutaj również nie wolno zbytnio dać się oszukać wysokim cenom. To kolejny chwyt handlowy, który bazuje właśnie na tej ludzkiej „nowej świadomości”. Ekologiczne warzywa i kosmetyki są droższe, ale nie są to towary na tyle luksusowe, żeby mogli używać ich jedynie krezusi.

Rozsądny wybór

Znacznie częściej zakupy poprzedzamy wywiadem w Internecie – czytamy opinie o sklepach, decydujemy się na sprawdzonych producentów (Lubin biokap nutricolor). To bezpieczny sposób, chociaż realnie stosują go zazwyczaj uparci i dociekliwi. Najistotniejsze to nie dać się nabrać cenie i opakowaniu, a w rzetelnym sklepie takiego rodzaju problemu nie ma.