Co jest potrzebne fryzjerowi w swoim miejscu pracy?

Kiedy postanawiamy, iż pragniemy otworzyć salon fryzjerski musimy zwrócić uwagę na kilka spraw. Na co przyszły odbiorca zwróci w pierwszej kolejności uwagę? Przede wszystkim na wygląd. Dopiero następnie jest ekwipunek fryzjerski i kosmetyki. Zostaje również kwestia zaangażowania odpowiednich ludzi, ale to już na końcu. Jak zatem zaopatrzyć salon fryzjerski, aby wszyscy byli usatysfakcjonowani?

profesjonalna koloryzacja

Autor: Wella
Źródło: Wella

Pierwsze wrażenie najistotniejsze. W biznesie działa taka sama zasada jak w życiu towarzyskim. Pierwsze wrażenie w dużej mierze sprzyja powodzeniu albo też porażce. Dobrze jest więc zadbać, ażeby było ono jak najlepsze. Wkraczając do salonu odbiorca zwraca uwagę na to, jak on wygląda. Istotne, aby zatroszczyć się o to, żeby wszystko było najwyższej jakości. Podstawowe wyposażenie. Jest lista urządzeń, które obligatoryjnie powinny znaleźć się w każdym salonie. Są to rzecz jasna fotele fryzjerskie, na jakości których nie ma co szczędzić, albowiem będą często używane, hokery, fotele dla czekających klientów, recepcje jak też witryny, wózeczki na narzędzia a także kosmetyki, podnóżki fryzjerskie. Przydadzą się też wieszaki, na jakich klienci będą mogli pozostawić swoje odzienia. Fachowy sprzęt. Jeżeli aspirujemy do tego, ażeby posiadać profesjonalny salon fryzjerski, trzeba wyselekcjonować sprzęt, który zniesie całodzienne eksploatowanie. Poza tak ewidentnymi przyrządami jak trwałe suszarki, lokówki lub maszynki do strzyżenia, należy zaopatrzyć salon w suszarki hełmowe, sauny oraz nawilżacze. Nie można zapominać o podstawie, czyli o przyrządach, jakimi wyczarujemy takie fryzury, jakie tylko zażyczy sobie klient. Najistotniejsze będą nożyczki, warto mieć fryzjerskie a także degażówki do cieniowania włosów. Poza tym, obligatoryjnie w wyposażeniu powinny znaleźć się szczotki do modelowania i fachowe brzytwy fryzjerskie oraz profesjonalne farby do włosów, zobacz: profesjonalne fryzjerskie farby do włosów. Są także mniejsze przyrządy, o których nie można zapomnieć, jeżeli chcemy poprowadzić porządny salon.

farbowanie

Źródło: pixabay.com

Warto nabyć wałki na rzepy, opryskiwacz, klipsy, karkówkę z naturalnego włosia, czepek do robienia pasemek jak też oczywiście peleryny fryzjerskie, zarówno dla dorosłych, jak także dla dzieci, a także fartuch. Jakie kosmetyki? Nabywając kosmetyki do włosów trzeba kierować uwagę na jakość tych artykułów. Korzystniej nabywać je w hurtowych ilościach, albowiem używane kilka razy dziennie mogą skończyć się w każdej chwili. Obowiązkowo w każdym z salonów powinny się znaleźć odżywki do każdego typu włosów, kosmetyki wella sp, maski, gumy oraz wiele innych.