Krem nawadniający i kremy koreańskie

O cerę winien dbać każdy, niezależnie od płci, bądź wieku. Nawilżanie twarzy to istota odpowiedniego wyglądu skóry. Wraz z wiekiem zmniejsza się poziom nawodnienia cery, a przez to staje się ona bardziej wysuszona. Wszelkie rodzaje skóry potrzebują nawilżania. Zasadniczy dylemat skóry to suchość. Otoczenie zewnętrzne pobudza wysuszaniu naskórka. Sporo godzin spędzanych w klimatyzowanym pomieszczeniu wywołuje utratę wilgoci i elastyczności cery.

kosmetyki

Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedni krem nawilżający do twarzy (nawilżające kremy) zachowuje wilgoć w głębokich warstwach skóry, koryguje braki wody. Krem nawilżający powinien stanowić jeden z elementarnych kosmetyków. Nawilżanie twarzy to sedno codziennej pielęgnacji. Porządnie nawilżona, zdrowa cera odwdzięczy się pięknym wyglądem. Niestety, nie ma jednego wielozadaniowego kremu nawilżającego. Rodzaj kremu trzeba zawsze dobrać do aktualnych potrzeb cery. Silnie wysuszona skóra potrzebuje kremów na bazie lipidów. Skóra tłusta, wbrew pozorom, również potrzebuje zwilżania.

Do cery tłustej najodpowiedniej użytkować specjalne kremy nawilżające, które jednocześnie matują skórę i korygują wytwarzanie sebum. Krem nawilżający nie nawilża bezpośrednio cery, za to zapewnia jej komponentów, jakie poprawiają jej aktywność, pomagają w odnawianiu skaz, konstruowaniu zdrowych komórek, produkcji kolagenu i elastyny, również polepszaniu odpowiedzi obronnych. Pośrednio więc przyczynia się do lepszego nawilżenia. Należy mieć na uwadze, że woda nie nawilża, a wysusza skórę. Dlatego po każdym myciu twarzy należy nałożyć na twarz krem nawilżający.

Nie ociągaj się – jeżeli masz ochotę otrzymać uzupełniające treści na ów temat, wiedź, że bezpłatne wejście (http://www.innerharmony.pl/produkt/organiczna-lukrecja-w-kroplach-101-115ml/) na ten link doprawdy nie obciąży Cię finansowo.

Kremy nawilżające mogą mieć nadzwyczajnie delikatne konsystencje.

Takie kremy są idealne na lato, albo do cery mieszanej. Krem intensywnie nawilżający jest nierzadko bogatszy w składniki, choć niekoniecznie bardziej tłusty. Zaleca się jego aplikowanie zimą, oraz osobnikom o wysuszonej skórze. Sektor kosmetyków w Azji wygląda trochę inaczej aniżeli ten w Europie. Producenci z różnych części świata przygotowują kosmetyki określone do wskazanego typu skóry. Kosmetyki z Korei robione są z myślą o rzeczowych rezultatach, jakie potrzebuje się osiągnąć.