Jak pielęgnować dojrzałą cerę?

Już po czterdziestym roku życia u pań zaczyna spadać ilość hormonów, zwłaszcza estrogenu. Nie pozostaje to bez wpływu na naszą skórę. Toteż wymaga ona trochę innego traktowania. W okresie poprzedzającym menopauzę, w czasie jej trwania jak też po jej zakończeniu zredukowany poziom estrogenów jest przyczyną pojawiania się różnych symptomów starzenia się skóry, nazywanych starzeniem hormonalnym. Na skutek obniżenia stanu żeńskich hormonów następuje zwyrodnienie włókien elastynowych odpowiadających za elastyczność oraz odpowiednie napięcie skóry.

zdrowa skóra

Autor: Audrey Xavier Brulu
Źródło: http://www.flickr.com
Następuje też redukcja liczby glikozaminoglikanów. Dochodzi do ścieńczenia skóry właściwej. Zanikowi ulega też tkanka podskórna. W wyniku tych procesów skóra traci gęstość i giętkość, zwiększają się bruzdy powstałe w skutek normalnego procesu starzenia się. Wygląd skóry pogarsza również utrata odpowiedniego nawilżenia sprawiona zmniejszająca się liczbą związków tłuszczowych. Nazbyt mała ilość lipidów w naskórku powoduje, że woda paruje, a obniżona zawartość kwasu hialuronowego posiadającego dar jej wiązania jeszcze bardziej zwiększa suchość (płatek pod oczy).

Poza tym u osób, jakie nie używały stosownej osłony przeciwsłonecznej, na skórze pojawiają się przeróżne przebarwienia. Pomocna w walce z tymi zmianami może być hormonalna kuracja zastępcza, jakiej rozpoczęcie trzeba skonsultować z lekarzem. Hormonalna terapia zastępcza nie zwalnia jednak z obowiązku odpowiedniej pielęgnacji skóry. Przede wszystkim nieodzowny jest dobry dobór kremu. Obowiązkowo w kosmetyczce powinny znaleźć się krem przeciwzmarszczkowy i płatki pod oczy (krem na zmarszczki). Kosmetyki dla pań dojrzałych są niestety najdroższe, ale za to w najwyższym stopniu bogate w aktywne składniki.

Podoba Ci się ten post? Jeżeli tak, to z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że analogiczny tekst jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link laser na naczynka.

Więcej: LINK

Krem taki poza tym, iż musi być odżywczy, ażeby poprawić barierę lipidową zatrzymującą w skórze wodę, powinien także zawierać konieczne skórze składniki. Dobrze byłoby dostarczać w kremie kolagen będący wariantem białka, z którego między innymi zbudowana jest nasza skóra. Są też substancje sprzyjające produkcji kolagenu przez organizm, dla przykładu witamina C. Dostarczenie tych substancji aktywizuje syntezę kolagenu. Krem taki musimy wklepać w skórę twarzy jak też szyi oraz dekoltu. Takie kremy kupimy w drogeriach oraz dobrych aptekach.