Czy ma sens stosować botoks, żeby poprawić swoją urodę? Co musimy wiedzieć na ten temat?

Współczesny świat nie wydaje się nazbyt łatwy dla kobiet. Wymaga on tego, aby sprawy załatwiała ona z gracja i to na wysokim obcasie, miała talię osy, a do tego piękną, niemalże dziecięcą cerę w wieku 40, a nawet więcej lat. Normalne kremy, różne najnowsze specyfiki, mimo wspaniałych receptur, nie mogą w stu procentach zapewnić takich efektów, jakich się oczekuje. Nie dziwi więc fakt, iż coraz większą popularnością cieszy się botox.

medycyna estetyczna

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Wstrzykiwanie botoksu da bardzo szybki efekt, ale niestety trzeba się od czasu do czasu liczyć z możliwością powikłań. Co więc wiedzieć nim zdecydujemy się na taki krok? Botoks to tak naprawdę jedna z bardzo mocnych naturalnie występujących trucizn, jaka jednak w bardzo małych ilościach może być wykorzystana w neurologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej, przykładowo botox. Wstrzykiwanie botoksu pomaga wygładzić, nie usunąć, istniejące zmarszczki mimiczne, i to w mało inwazyjny sposób. Pomaga więc w wygładzeniu zmarszczek na czole czy zmarszczkę lwią między brwiami.

Od jakiegoś czasu jest ta metoda dosyć często wykorzystywana do podniesienia opadających kącików ust, czyli potocznie zwanych zmarszczek palacza ponad górną wargą.

Opracowaliśmy dla Ciebie następne zajmujące wiadomości na frapujący Cię temat. Przejdź do następnego artykułu oraz czytaj wpis makijaż permanentny barwniki.

Zupełną nowością jest stosowanie toksyny botulinowej w niwelowaniu zmarszczek w okolicach szyi i na dekolcie. Botoks, który podaje się w okolice konkretnych zmarszczek blokuje odpowiednio przewodzenie impulsów nerwowych, jakie wywołują skurcze mięśni twarzowych odpowiedzialnych za jej powstanie. Ma to działania paraliżujące mięśnie, które w danym rejonie twarzy straciły zdolność kurczenia się, a przez to właśnie skóra przestaje się marszczyć, toteż rozluźnia się. Dla poszukujących informacji – zakład dermamed.

zmarszczki

Źródło: pixabay
Zmarszczki dzięki temu nie ulegają pogłębieniu. Unieruchomione są jedynie niewielkie fragmenty skóry, przez co reszta mięśni może działać w normalny sposób, zaś twarz nie prezentuje się nienaturalnie. W krótkim czasie jednakże po zabiegu skóra często jest w jakimś stopniu podrażniona, a nawet może pojawić się niewielki siniak, jednak tego typu objawy trwają krótko oraz szybko skóra powraca do normy – wrocławski instytut dermamed. Efekt kosmetyczny używania botoksu jest zauważalny po trzech-czterech dniach, natomiast polepszonym wyglądem można cieszyć się od trzech do sześciu miesięcy. Trzeba również dodać, że dość popularny jest również laser frakcyjny, daje on również ciekawe rezultaty.