Golenie brody. Jak właściwie wykonywać ten zabieg?

Kiedy mówimy o dbaniu o własny wygląd wydaje się, że panowie nie poświęcają temu tematowi przesadnie wiele uwagi. Jednakowoż ten kto chciałby posiadać nieskazitelną cerę idealnie gładką wie jak wiele wysiłku trzeba włożyć w to żeby tak wyglądać. Golenie to temat, który wymaga cierpliwości jak również dojścia do swego rodzaju wprawy. W jaki sposób w związku z tym powinno się to robić poprawnie aby osiągnąć pożądane rezultaty? Z początku golenie może sprawiać trudności. Jest to czynność, której trzeba się nauczyć, a co ważne nauczyć w jaki sposób robić to dobrze.

pędzel do golenia
Z czasem po osiągnięciu wprawy golenie zarostu wejdzie już w krew oraz stanie się bardziej naturalne, jednak wymaga to czasu oraz pewnej istotnej wiedzy. Odpowiedni sposób przygotowania do golenia, jak również golenie oraz zadbanie o skórę pozwolą nam osiągnąć zamierzone rezultaty. Przed goleniem trzeba najpierw rozszerzyć pory skóry. Możemy to zrobić za pomocą ciepłego, mokrego ręcznika przyłożonego na twarz na około minuty. Taki sam rezultat uzyskamy jak będziemy się golić po skończonym prysznicu, jak skóra jest nagrzana. Następnie należy oczyścić skórę peelingiem. Doskonale sprawdzą się różnego rodzaju naturalne kosmetyki jak peelingi z dodatkiem łupin orzechów albo cukrowe. Tego typu specyfiki usuną martwy naskórek, jaki może przeszkadzać podczas golenia jak też tępić maszynkę. Twarz później należy spłukać ciepłą wodą.

Zanim zaczniemy golenie trzeba zwilżyć skórę jak też koniecznie zmiękczyć włosy. W tym celu odpowiedni jest olejek przed goleniem. Następnie stosujemy środek, jakiego będziemy używać w czasie golenia. Są to różnego rodzaju żele do golenia lub pianka do golenia cena tak naprawdę nie jest tutaj najważniejsza . Ważne by produkt był dobrej jakości, co nie zawsze oznacza, że musi sporo kosztować. Kosmetyk musi zostać na brodzie około dwie minuty aby skutecznie zmiękczyć zarost.

Do golenia na mokro świetna będzie maszynka Edwin Jagger Razor. Jest to wysokiej jakości sprzęt, który pozwoli osiągnąć świetne rezultaty. Zaczynamy od golenia z włosem płucząc ostrze co dwa pociągnięcia. Istotne żeby nie przyciskać go z dużą siła do skóry. Dobrej jakości ostrze nie wymaga tak dużej siły. Później można ogolić się pod włos aż do idealnie gładkiej skóry. Na koniec trzeba przemyć twarz chłodną wodą oraz zastosować balsam nawilżający.