Jak odpowiednio dbać o skórę męskiej twarzy? Jakiego rodzaju specyfików używać?

Wydaje się, iż mężczyźni nie dbają o swój wygląd tak samo jak kobiety. Z pewnością nie każdy z mężczyzn faktycznie bardzo przejmuje się tym tematem. Natomiast są tacy, dla których to rzecz naturalna. Tak jak codzienny prysznic, tak samo używanie kosmetyków specjalnie dla mężczyzn jest dla nich rzeczą normalną. Dziś jest to coraz łatwiejsze ponieważ na rynku mamy dużo środków specjalnie dla mężczyzn. Mężczyźni skóry na twarzy poświęcają największą ilość uwagi. W jaki sposób w związku z tym powinni to wykonywać dobrze?

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com
Golenie to dla niektórych czynność niemal rutynowa, jednak należy pamiętać o paru podstawowych rzeczach, o jakich niektórzy zapominają. Lepiej się nie golić zaraz po obudzeniu, gdyż właśnie w takim momencie skóra jest najbardziej wrażliwa jka również łatwo ją podrażnić (Facetaria). Właściwy krem do golenia oraz maszynka to podstawa. Natomiast dobór właściwych kosmetyków i przyrządów do golenia to rzecz indywidualna. Niektórzy wolą maszynki jednorazowego użytku, inni świetnie czują się używając brzytwy. Do idealnych dla nas rozwiązań dochodzi się po pewnym czasie i wynikają one z doświadczeń. Często natomiast sprawdzają się pianki i żele do golenia do skóry wrażliwej, są one bardziej delikatne. Po skończeniu golenia natomiast należy użyć czegoś nawilżającego. Na rynku dostępne są różne kremy męskie odpowiednie do różnych rodzajów skóry – Facetaria. Warto zwrócić uwagę na kosmetyki Men-u w obrębie, jakich dostępność różnego rodzaju środków jest wielki.

maszynka do golenia

Autor: Alan Swartz
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o pielęgnację skóry twarzy należy oczyszczać ją codziennie na przykład używając żelu do mycia skóry twarzy z mikrogranulkami. W przypadku problemów z zaskórnikami należy używać tez tonik, który dobrze oczyści cerę. Dobrze jest co kilka dni wykonać mocniejszy peeling, który usunie martwy, łuszczący się naskórek oraz zapobiegnie wrastaniu się włosków. Prócz tego warto użyć kremu do twarzy przeznaczonego dla naszego rodzaju cery. Nie zapominajmy żeby smarować nim zarówno twarz jak również szyję. Nie warto za często używać wody po goleniu, bo ma ona tendencję do wysuszania skóry. Używanie takiej podstawowej pielęgnacji spowoduje, że panowie będą bardziej zadowoleni z tego jak wygląda ich skóra twarzy .