Jeżdżenie samochodem – o czym koniecznie trzeba wiedzieć w kwestii zdrowia kierowcy?

Osoby, które pragną zdobyć prawo jazdy zobowiązane są wcześniej przejść badania lekarskie. Badania lekarskie dotyczą nie tylko osób, które planują dopiero zrobić prawo jazdy, ale również kierowców, którzy już zdążyli prawo jazdy zdobyć. Ten ostatni obowiązek odnosi się do kierowców jeżdżących zawodowo. Badania kierowców obejmują także badania psychologiczne. Badania kierowców, które prowadzi uprawiony psycholog transportu tworzone są przez dwie części.

badania kierowców

Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

Część pierwsza to pisemny test psychologiczny, część druga to test, który ma za zadanie ocenić sprawność psychoruchową kierowcy. Z kolei kierowcy, którzy zdobyli prawo jazdy kategorii C i D, a więc osoby, które pracują jako kierowca zawodowy muszą wykonać jeszcze inne badania. Do badań obowiązkowych zalicza się badanie wzroku przeprowadzane u lekarza okulisty oraz badania neurologiczne.

Zaintrygowały Cię stworzone przez nas artykuły? Zatem z radością chcemy przekazać Ci, że oczekuje na Ciebie następny najnowszy artykuł pod widniejącym linkiem.

W przypadku kierowców jeżdżących zawodowo konieczne jest przeprowadzenie także badań ogólnych, które mogą wykazać, czy osoba ta cierpi na przykład na cukrzycę. Osoby będące diabetykami mogą mieć trudności z otrzymaniem zaświadczenia od lekarza medycyny pracy, który pozwoli im pracować dalej w zawodzie kierowcy. Osoby, które dużo czasu spędzają za przysłowiowym kółkiem naprawdę często skarżą się na bóle pleców. Dolegliwości pleców są nawet uznane za jedną z chorób zawodowych kierowców. Muszą więc oni dbać naprawdę mocno o swój kręgosłup. Jedną z form dbałości jest rehabilitacja kręgosłupa. Profesjonalna rehabilitacja kręgosłupa aksonaxis rehabilitacja kręgosłupa Wrocław obejmuje wiele ćwiczeń, z których niektóre każdy kierowca może wykonywać samodzielnie w domu. W dbałości o kręgosłup każdy , kto wykonuje zawód kierowcy powinien troszczyć się również o to, aby jego postawa podczas jazdy była właściwa.

Powiązane artykuły – ortopeda nowa huta

rehabilitacja kręgosłupa

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy kierowca powinien siedzieć w mając wyprostowane plecy, a jego kolana powinny znajdować się niżej od miednicy. Podczas pobytu w domu osoby, które pracują jako kierowca powinni unikać siadania w głębokich fotelach, kręgosłup bardo tego nie lubi. Po zakończonej pracy dobrze jest na kilka, kilkanaście minut ułożyć się na podłodze unosząc nogi do góry. Taka pozycja pomaga rozluźnić mięśnie kręgosłupa, zapobiegnie bólom pleców , które pojawiają się podczas jazdy. Dzięki temu kierowca może w pełni skupić się na pracy, a nie na tym, że w jakiejś części ciała pojawia się ból.

Źródło informacji: