Jak prawidłowo przygotować się do opalania w solarium? Kilka sposobów, by nie zrobić sobie krzywdy

Wielu ludzi czuje się dobrze, kiedy skóra złapie promienie słońca i stanie się bardziej brązowa. Oprócz tego, że zyskuje ładny odcień, po prostu nierzadko lubimy trochę się wygrzać i czujemy się wtedy zdecydowanie lepiej. Co jednak oczywiste takie praktyki nie są możliwe przez cały rok, dlatego też korzystamy również z solarium. Taka forma opalania nie jest uważana za najzdrowszą, jeżeli pomimo to się na nią zdecydujemy, warto się mieć świadomość, jak bezpiecznie przygotować się do tej wizyty praz jakich praktyk unikać, aby nie zrobić sobie krzywdy.

kobieta na solarium

Przede wszystkim należy rozpocząć od tego, że nie wszyscy mogą opalać się w solarium. Przeciwwskazania to przykładowo choroby przewlekłe tarczycy, wątroby, nerek oraz cukrzyca czy epilepsja. Jeżeli chorujemy na coś, należy początkowo sprawdzić, że nie stoi na przeszkodzie naszemu opalaniu. Z solarium powinny zrezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży albo karmiące piersią, kobiety podczas miesiączki, zażywające leki posiadające hormony, osoby mające problemy ze skórą oraz takie, których karnacja jest bardzo jasna. Warto się dobierać jak najlepsze solarium, aby mieć pewność, że w razie chociażby najmniejszych wątpliwości, osoby tam pracujące będą szczegółowo wiedzieć, czy są one słuszne. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, tak czy inaczej należy dobrze przygotować swoją skórę. Przed opalaniem warto zrobić peeling, żeby usunąć martwy naskórek. Wtedy opalenizna będzie prezentowała się ładniej. Dodatkowo konieczne jest prawidłowe nawilżenie ciała. Mowa tutaj nie jedynie o smarowanie ciała mleczkiem, chociaż to również bardzo ważne, lecz także o nawilżanie wewnętrzne.

Czy masz więcej pytań? (https://www.uroczysko7stawow.pl/hotel/eko) Nie obawiaj się! My z pewnością docenimy nawet najmniejszą możliwość dyskusji. Więc czekamy na wiadomości od Ciebie.

Nie wolno zapominać o piciu wody. Kiedy już rozpoczniemy opalanie musimy chronić nasze oczy oraz brodawki piersiowe. Udając się do solarium, warto zmyć makijaż, ściągnąć biżuterię i nie spryskiwać się perfumami, które mogą powodować uczulenie.

Powiązane artykuły:

opalanie na słońcu

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Musimy także upewnić się, że łózko było odpowiednio zdezynfekowane. Jak wiadomo w takich miejscach łatwo zarazić się różnymi chorobami skóry, czego z pewnością nikt nie chce. Oprócz tego naprawdę warto sprawdzać, gdzie się udajemy. Powinno być ono zaufane. Warto zapoznać choćby z opiniami internautów, należy jedynie wyszukać odpowiedniego miejsca (np. solarium mokotów) i dokładnie zapoznać się z ofertą.

Dla wielu osób relaks jest jednoznaczny z zabiegami poprawiającymi nasz wygląd. Żeby poczuć się jak w day SPA wystarczy wykonać peelingi, nałożyć maseczki, zrobić piękny manicure lub też udać się do solarium – kliknij. Jeżeli jednak wybierzemy taką opcję opalania, naprawdę należy pamiętać o wszelkich przeciwwskazaniach i prawidłowo się przygotować to tego typu praktyk. Wyłącznie wówczas będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.