Zimą powinno się nie mniej intensywnie troszczyć się o skórę, jak letnią porą

W okresie zimy zazwyczaj ubieramy grube ubrania i inne okrycia, dlatego mogłoby się zdawać, że w tym czasie nie musimy tak bardzo dbać o swoją skórę, która w większości miejsc jest zakryta. Jednakże, jeśli zaniedbamy się przez okres zimowy, już na wiosnę, jak równie później latem, możemy mieć sporo kłopotów z odzyskaniem atrakcyjnego wyglądu. Co robić, by nie miało to miejsca?

Autor: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plas

To, że zimą nosimy spodnie czy grube getry nie oznacza, że powinniśmy zaniedbać fakt, iż na naszych nogach pojawił się cellulit. Tak samo, jeśli nasza skóra jest szorstka i wysuszona, powinniśmy podjąć wszelkie kroki, aby przywrócić ją do naturalnego stanu. Czy to jeżeli chodzi o usuwanie cellulitu, czy w przypadku tego rodzaju zabiegu jak ujędrnianie skóry, usuwanie zbędnego owłosienia, czy też biorąc pod uwagę zabieg liposukcji lub każdy inny – za każdym razem warto korzystać z pomocy doświadczonych kosmetyczek, które pomogą nam przywrócić pożądany wygląd.

Czy zajmują Cię tego typu zagadnienia? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (https://okulus.pl/nasze-uslugi/zabiegi-operacyjne/chirurgia-refrakcyjna/laserowa-korekcja-wzroku/) takiego typu postów opracowano na naszej następnej stronie. Zapraszamy!

Oczywiście, możemy dążyć do samodzielnego niwelowania tego rodzaju problemów ze skórą, jednak nie jest powiedziane, że uda nam się uzyskać oczekiwany efekt bądź, że osiągniemy go dość szybko.

Zwykle stosowanie kosmetyków na własną rękę jest bardziej czasochłonne niż pojedyncza wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie można wykonać różnego rodzaju zabiegi skórne. Dzięki temu szybciej skórę odmłodzimy, odświeżymy i oczyścimy. Należy pamiętać, że jeśli chcemy, żeby nasza skóra pozostawała jędrna, wygładzona czy nawilżona, winniśmy o nią dbać niezależnie od pory roku (usuwanie cellulitu).

Liposukcja laserowa Palomar Slim Lipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Wskazane jest nawet w okresie zimy przywiązywać większą uwagę do tego zagadnienia, bowiem, tak jak wspomniano przez dłuższy czas skóra znajduje się pod ubraniami bądź jest narażona na niższe temperatury, co może prowadzić do jej wysuszenia, nadwrażliwości czy łuszczenia (ujędrnianie skóry). Regularne zabiegi, które niwelują tego typu dolegliwości, pozwalają utrzymać skórę w jak najlepszym stanie przez cały czas i dzięki temu mamy mniej problemów, gdy nadchodzi wiosna i lato, kiedy to odsłaniamy różne części ciała, zimą zakryte.

Przechodząc do meritum sprawy – ta praktyczna witryna przedstawia trochę inny punkt widzenia na tę problematykę, niż to zostało opracowane w tekście, który w tym momencie widzisz.

Warto zatem o tym pamiętać.