Oczyszczanie buzi u kosmetyczki. Na czym polega? Jakie zapewnia skutki?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest określone między innymi dla kobiet z cerą trądzikową, jakie zmagają się z nadmiarem sebum albo trudnymi do usunięcia wągrami. Salony kosmetyczne oferują serię zabiegów oczyszczających określonych dla tak wymagającej cery. Nie brakuje również zabiegów dla kobiet z cerą suchą, a nawet z cerą naczynkową. Na czym polega oczyszczanie buzi u kosmetyczki? Czy takie zabiegi są bolesne? Jakie są efekty oczyszczania twarzy w gabinetach kosmetycznych?

Oczyszczanie (świetna strona) twarzy – ręczne. Zabieg polega na manualnym wyeliminowaniu wągrów jak też innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Pierwszą fazą oczyszczania ręcznego jest dokładny demakijaż buzi. Później kosmetyczka przeprowadza peeling w celu usunięcia warstwy rogowatego naskórka. Następnie na paręnaście minut nakłada na skórę środek o działaniu rozmiękczającym po czym kieruje na buzię strumień pary, która rozszerza pory i wzmacnia aktywność preparatu. W następnej kolejności kosmetyczka usuwa odkładającą się w porach treść poprzez duszenie palcami w jednorazowych rękawiczkach. Po usunięciu wągrów, na twarz aplikowany jest krem albo maska o działaniu łagodzącym. Ostatnią fazą zabiegu jest nałożenie stosownego kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg przeznaczony jest dla każdego typu cery.

twarz pozbawiona zmarszczek

Autor: Lara Cores
Źródło: http://www.flickr.com

Mikrodermabrazja wodna, to zabieg oczyszczający, podczas którego używa się wody. Pierwszą fazą zabiegu jest oczyszczenie cery z zalegającego łoju a także zaskórników przez wsysanie (podciśnieniowo). Następnie realizuje się mikrodermabrazję wodną, czyli złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o różnej grubości (są one dopasowywane do rodzaju skóry). W trakcie zabiegu woda schładza skórę, osłabia dyskomfort towarzyszący złuszczaniu i dodatkowo nawilża. Hydrabrazja jest określona dla każdego typu skóry, nawet wrażliwej oraz naczynkowej.

Mikrodermabrazja, zwana również mikropeelingiem kontrolowanym, polega na delikatnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, aż do pożądanego poziomu, z pomocą diamentowych głowic z użyciem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza cerę z martwych komórek a także ułatwia przenikanie aktywnych składników. Mikrodermabrazja diamentowa jest przeznaczona dla pań z cerą problematyczną (przede wszystkim cera mieszana, tłusta).

Wymienione zabiegi wykonuje prawie każdy salon urody.