Jakim sposobem bez uszczerbku opalać się w solarium?

Solaria to bardzo popularna forma opalania. Z solariów zdołamy korzystać zawsze, zarówno latem, jak również zimą, dzięki czemu śliczną opaleniznę zdołamy posiadać przez cały rok. Z solariów korzystają z reguły kobiety, niemniej wśród mężczyzn także stają się one coraz bardziej słynne. W kroczeniu do solarium nie ma nic złego, niemniej korzystając z takiej formy opalania, powinniśmy zachować wyjątkową ostrożność i pamiętać o bezpiecznym opalaniu. Ale jak na przykład wolno bez ryzyka opalać się w solarium?

opalenizna

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Przede wszystkim musimy skorzystać z profesjonalnych solariów, jakie mają wysokiej jakości łóżka opalające oraz nowiusieńkie lampy – zobacz tutaj. Jeżeli lampy w solarium pracowały więcej niż 800 godzin to prawidłowiej zrezygnować z opalania. Bez względu na to czy korzystasz z solarium leżącego czy ciekawi Cię bardziej solarium stojące – pomnij o dobrym czasie opalania, z początku nie powinien on przewyższać 5 minut. Dłuższa wizyta w solarium może być zła, w szczególności dla postaci, które posiadają ogromnie jasną cerę.

Kiedy Twoja skóra przyzwyczai się do tego rodzaju opalania, możesz wydłużyć czas spędzany na solarium – do 10 minut. Jeżeli dopiero zaczynasz spacerować na solarium, możesz opalać się co 2-3 dni, niemniej jednak nie dłużej aniżeli przez 10 dni.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie, którą tutaj znajdziesz, także jest coś ciekawego.

W następnej kolejności trzeba obciąć okres chodzenia na solarium oraz opalać się nie więcej niż raz w tygodniu. Osoby, jakie regularnie chodzą do solarium przez kilkanaście miesięcy oraz opalają się kilka razy w tygodniu zaryzykują rakiem skóry oraz innymi znacznymi schorzeniami.

W trakcie opalania powinno się także zabezpieczać oczy i brodawki piersiowe, jakie są ogromnie wrażliwe. Każdy z nas zasługuje niekiedy na chwilę przyjemności.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to zobacz ponadto ten świetne źródło (http://www.m-estetica.pl/zabiegi/chirurgia). Sprawdź, to też okaże się dla Ciebie warte zainteresowania.

Światło lamp solarnych nie tylko daje śliczną opaleniznę, lecz polepsza stan ducha i zapobiega stanom depresyjnym, jakie w wielu przypadkach występują z powodu braku słońca. Nie ma więc nic złego w tym, jeżeli wybierzemy najlepsze day spa i skorzystamy tam między innymi z solarium. Pamiętajmy jednak o zachowaniu rozsądku i nie ignorujmy niebezpieczeństw, które niesie za sobą za częste oraz zbyt długie opalanie się w solarium.

Porównaj: