Świetne kosmetyki do golenia dla panów – sprawdź produkty, jakie są teraz na topie

Branża kosmetyczna to dział, jaki jeszcze kilkanaście lat temu był zdominowany przez producentów, jacy tworzyli kosmetyki zasadniczo z myślą o paniach, gdyż to one od lat uznawane są za te, które bezspornie najczęściej troszczą się o swoją urodę oraz lubią ją akcentować.

Na szczęście dla płci brzydszej, pojawiły się środki również dla mężczyzn, które w zdecydowanie rozleglejszym zakresie dają możliwość zadbać o swój wygląd. Powszechne myślenie o tym, że mężczyzna potrzebuje zaledwie zwykłego mydła i kremu do golenia na szczęście powoli przechodzi do historii. Pokazuje się coraz więcej specyfików poświęconych tylko panom, którzy pragną posiadać coś więcej niż wyłącznie mydło oraz piankę do golenia w swej podręcznej kosmetyczce.

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet biorąc bodajże pod uwagę kwestię golenia, można zobaczyć jak dużo się odmieniło. Tradycyjne golenie, o jakim z rozrzewnieniem wspominają nasi ojcowie, przypominając sobie wielokrotnie czas spędzony w armii, polegało na użyciu pędzla do golenia, jakim nanosiło się piankę na twarz, żeby dalej całość golić przy pomocy brzytwy lub maszynki do golenia na żyletki – zobacz więcej o tradycyjnym goleniu. Dziś nawet to normalne golenie uległo odmianie, zamiast zwyczajnych pędzli możemy wybrać przykładowo pędzel do golenia silvertip, jaki od tych starych różni się tym, iż zrobiony jest ręcznie z dobrej klasy skręcanego włosia, a też często sama rączka jest wykonana z jakiegoś szlachetnego drzewa albo na przykład z rogu zwierzęcego – pędzel do golenia silvertip.

Wielu wytwórców z branży kosmetycznej zdecydowało się na stworzenie linii tylko dla mężczyzn. Są to indywidualne linie i serie kosmetyczne dedykowane wyłącznie panom. Co więcej, niejednokrotnie można w takiej grupie znaleźć takie specyfiki, które zostały dopasowane do różnych grup wiekowych. Wobec czego to, czego używamy mając lat dwadzieścia bądź trzydzieści, będzie się odróżniało od tego, czego stosują nasi ojcowie, starsi o kilkadziesiąt lat. Także często spotyka się grupy kosmetyczne, w skład których wchodzi wiele różnych preparatów. Toteż pod jedną marką, na przykład taylor of bond street, mamy żel do mycia twarzy, szampon , żel do pod prysznic, piankę do golenia, mydełko lub krem nawilżający do cery.

Jak można zobaczyć, branża kosmetyczna kilka lat temu wykryła następną niszę, dzięki czemu możemy bez problemu zaopatrywać się nie jedynie w zwykły krem (nawilżający krem do cery trądzikowej) do golenia, pędzel oraz mydło. Możliwości wyboru jest wiele – na tyle dużo, iż czasem może nawet będziemy mieli problem z wyborem czegoś odpowiedniego dla siebie.

Więcej szczegółów na stronie