Każda kobieta marzy o pięknej i pełnej blasku cerze i odpowiednio napiętej skórze

Każda pani śni o gładkiej i idealnej skórze i właściwie napiętej skórze. Niestety, w miarę upływu lat kobieca karnacja robi się sucha i coraz bardziej zniszczona. Właściwa pielęgnacja i stosowne zabiegi do cery suchej mogą przywrócić jej blask. Cera sucha jest niesłychanie cienka. Przeważnie przybiera odcień jasnoróżowy z niedużymi przebarwieniami.

skóra

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Pod naskórkiem mogą ukazać się zauważalne, poszerzone naczynka. Cerę suchą mogą posiadać nawet bardzo młode dziewczyny. W przypadku cery suchej o wiele wcześniej zaczynają pokazywać się pierwsze przejawy starzenia. Stosowna pielęgnowanie opiera się na stosowaniu odpowiednich kremów. Do zmycia makijażu trzeba używać gęste i nieznacznie tłuste wyroby, które wzmocnią barierę zabezpieczającą skóry i jej nie podrażnią. Krem do cery suchej winien być w użyciu na co dzień. Nie wolno zapomnieć o pielęgnacji skóry dookoła oczu. Dodatkowe maseczki z użyciem żelu wspomogą zachować dłużej gładką cerę pod oczami. Przed zmarszczkami można zabezpieczyć też skórę na szyi i dekoltu (kosmetyki do pielęgnacji cery suchej).

Krem do cery suchej na wieczór powinien mieć składniki tłuszczowe i nawilżające. Jeśli cera jest wybitnie wysuszona, można wcześniej położyć na nią krem nawilżający, a po jakimś okresie krem tłusty. Cera sucha źle znosi solarium i zbyt długie opalanie. Najlepiej raz na 7 dni zrób peeling enzymatyczny, który zetrze martwy naskórek i zagwarantuje

krem

Autor: Stephen Bradley
Źródło: http://www.flickr.com

wyższe przyswajanie się kremów nawilżających. Cera sucha jest wyjątkowo narażona na złe działanie zanieczyszczeń środowiskowych i wewnętrznych.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto jest szerzej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj Stomatologia mikroskopowa Włocławek.

Właściwe nawilżenie skóry zagwarantuje nam jedynie woda ze środka naszego organizmu. W przeciwnym razie cera (Make i Makijaż Dorota Małecka) będzie wysuszona i szybciej pokażą się na niej zmarszczki. Zachowanie rześkiej i młodej skóry na dłużej jest prawdopodobne właśnie dzięki systematycznemu nawilżaniu. Pielęgnacja skóry suchej to nieodzowność. Kremy do cery suchej nawilżające, winny być stosowane na co dzień. W taki sposób jest możliwość dłuższy czas będziemy cieszyć się piękną, dorodną karnacją bez zmarszczek przez długi czas – czytaj więcej o pielęgnacji skóry suchej.