Jaką metodą dopasować sukienkę do figury?

W odpowiednio dobranej sukience każda kobieta będzie wyglądać olśniewająco. Powinniśmy zatem wziąć pod uwagę atuty swojej sylwetki, a także pomyśleć, jak zakryć mankamenty natury, aby w ostateczności wybrać doskonałą sukienkę.

Zarówno sukienki damskie, jak także rozmaitego rodzaju garsonki (przykładowe sukienki damskie i garsonki są tu: garsonki dla kobiet) występują w przeróżnych modelach, w związku z tym na pewno każdy wybierze coś idealnego dla siebie, w czym będzie prezentować się doskonale. Ubrania damskie powinny być dobrane nie tylko pod kątem własnych preferencji estetycznych, lecz także pod kątem figury.

Modelka spoglądająca w górę

Autor: Stefano Montagner
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli posiadasz bardzo szerokie biodra i uda, nie powinnaś wcale sądzić, że jest to twoja wada. Należy bowiem we właściwy sposób dostosować sukienkę, która sprawi, iż i tak będziesz prezentować się wspaniale. Powinnaś wybrać sukienkę z szerokim dołem, która skutecznie ukryje najmniej lubiane części ciała. Świetnie sprawdzą się niezwykle modne sukienki rozkloszowane, jak również trapezowe. Do tego jakaś atrakcyjna galanteria (galanteria dla kobiety) i będziesz zachwycać w towarzystwie każdego dnia!
Niezwykle dużo pań boryka się z problemem niedowagi lub narzeka na zbyt chłopięcą sylwetkę.

Dziewczyna oparta o auto

Autor: Trang Angels
Źródło: http://www.flickr.com

Wbrew pozorom nie jest to bardzo rzadkie wśród kobiet. Nie powinno być to jednak przyczyną, aby rezygnować z sukienek, trzeba tylko dopasować odpowiedni krój. W tej sytuacji sprawdzą się na pewno tzw. bombki i tulipany. Pamiętajmy, że w sytuacji „chłopczyc” im więcej udziwnień, zakładek i kolorów, tym lepiej.

Wybierając sukienkę należy zwracać uwagę przede wszystkim na barwę czy motywy znajdujące się na niej. Niekiedy wystarczy dobrać nieodpowiedni kolor i czar pryśnie! W głównym stopniu ludzie pragnący ukryć za pomocą stroju trochę ciałka powinny mieć to na uwadze. W przypadku niewielkiej nadwagi lepiej jest dobierać klasyczne kroje. Rzecz jasna nie oznacza to wcale, że musimy wybierać wyłącznie ciemne ubrania! Wystarczy jednak, że nie będziemy przesadzać z nadmiarem barw i motywów, które optycznie powiększają sylwetkę. To, co sprawdza się w sytuacji osób chudych, dla pulchnych będzie najczęściej nietrafionym pomysłem. A jeżeli już w końcu znajdziemy dla siebie ten perfekcyjny krój, bez wątpienia będziemy nie tylko wyglądać świetnie, ale również doskonale się czuć!