Wypróbuj olejek jojoba i kosmetyki przeciwsłoneczne – dbaj o swoją skórę

Olej jojoba jest własną budową zbliżony do łoju emitowanego przez ludzką skórę. Zanadto mała liczba sebum znamionuje skórę suchą, skłonną do zmarszczek. Dla takiej cery olejek jojoba zastępuje w pewnym sensie naturalne sebum i zapobiega tym samym wysuszeniu skóry. Cera zostaje porządnie nawilżona, jest delikatna i jędrna. Przy przesadnym emitowaniu sebum skóra jest tłusta i podatna na wypryski. W takim przypadku olej jojoba działa hamująco na naturalne wydzielanie łoju. Dzięki owej regulacji olej jojoba aktywuje regenerację komórek cery. Zatrzymuje normalną kwasową powłokę ochronną skóry, dzięki temu skóra zostaje czysta, sprężysta i równa. Olej jojoba jest szeroko używany do wyrobów kosmetyków, maści i balsamów. Wykorzystuje się go także w preparatach do kąpieli, do masażu, a także do demakijażu.

Kliknij ten odnośnik i przeczytaj więcej wskazówek tutaj odnoszących się do rozważanej w tym artykule kwestii. Te porady bez wątpienia również na długi czas zostaną w Twej głowie.

Jako że nie ma własnego znaczącego aromatu, jest także wykorzystywany jako nośnik do perfum. Perfumy na podłożu oleju jojoba nie są tak mocne, ich stałość jest za to wiele większa.

krem

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Olejek jojoba zawiera mnóstwo witaminy A, jaka wspiera prawdziwe funkcjonowanie cery, witaminę E, która aktywuje regenerację skóry i spowalnia przebieg starzenia się, witaminę F, jaka działa stymulująco na cerę i cały organizm – . Ponieważ krzewy jojoba dojrzewają z dala od centrów przemysłowych, żeby nie powiedzieć z dala od cywilizacji, olej jojoba cechuje się znakomitą wprost nieskazitelnością, nie mieści pestycydów i różnych materiałów toksycznych.

Ogromne przesłanie ma olej jojoba w leczeniu trądziku i łuszczycy, a nawet łupieżu. Przy trądziku nie tylko normuje wydzielanie sebum, ale również redukuje stany zapalne. Przy łupieżu, łuszczycach i egzemach działa nawilżająco i łagodząco. Olej jojoba działa bakteriostatycznie, co jest też niezwykle pomocne w chorobach skórnych.

Olej jojoba jest normalnym zabezpieczeniem przed promieniami słonecznymi – chroń ciało przed promieniami UV z kosmetykami przeciwsłonecznymi. Przy użyciu oleju jojoba jest możliwość nie tylko ustrzec się oparzenia słonecznego, oprócz tego opalenizna ma śliczny oliwkowy odcień i utrzymuje się niezwykle długo. Kosmetyki przeciwsłoneczne są niezbędne do zabezpieczenia cery przed złym postępowaniem promieni słonecznych.