Popularne zabiegi chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej – oswajamy temat.

Jeszcze jakiś czas temu operacje zmieniające urodę były skrupulatnie ukrywane, owiane atmosferą tajemnicy i mogły pochwalić się popularnością tylko pośród osób pokazujących się publicznie i istniejących w mediach.

kliknij

Autor: KoiQuestion
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby te wyjeżdżały na miesiąc czy dwa pod pretekstem „leczenia w prywatnej klinice” albo uzasadnionego tymczasowego wycofania się z życia publicznego, a wracały z poprawionym biustem lub skorygowanym noskiem. Dziś zabiegi medycyny estetycznej nie budzą już takich emocji i sensacji jak kiedyś. Wręcz przeciwnie – zostały zaakceptowane przez ludzi i są uważane za skuteczny broń w walce z niedoskonałościami ciała i kompleksami, a nie jako widzimisię bogaczy.

”Słupki” pokazują, że operacje z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej zyskują z roku na rok coraz większe zainteresowanie.

Jeśli ciekawi Cię to zagadnienie, nowa publikacja prezentuje szczegółowo ciekawe zagadnienia, które okażą się niesamowicie zajmujące.

Korzystają z nich zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najczęściej dokonywanym zabiegiem jest powiększanie piersi. Wprawdzie to zabieg wyłącznie dla kobiet, ale mężczyźni też korygują klatkę piersiową, odsysając zbędny tłuszcz z piersi.

Zauroczył Cię ów tekst? Kliknij w poniższy link i pod nim umieszczona jest moja strona internetowa z kolejnymi treściami na wybrany wątek.

Jeśli już mowa o odsysaniu – poddają się mu też kobiety, a od kiedy anestezjolog nie jest konieczny przy zabiegu, popularność zwiększyła się jeszcze bardziej. Liposukcja jest teraz przeprowadzana w taki sposób, że około godziny czy dwóch po zabiegu można opuścić gabinet lekarza. Następnym popularnym zabiegiem jest korekta nosa. Wyprostowanie, skorygowanie albo zmniejszenie nosa, usunięcie dużego garbu albo pomniejszenie dziurek to dość popularne zabiegi poprawiające urodę. Temu zabiegowi poddają się wszyscy. Tak samo, jak liftingowi, który odpowiada za wygładzenie twarzy i szyi. Jednakże mimo że temat jest już stosunkowo popularny, mówimy tu o zabiegach chirurgicznych, a poprawę urody może zapewnić nam zabieg medycyny estetycznej, taki jak ostrzykiwanie toksyną botulinową, modelowanie nosa kwasem hialuronowym czy mikrodermabrazja.

medycyna estetyczna

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jeżeli zastanawiamy się nad zabiegiem chirurgii plastycznej, wyszukajmy lekarza, który zbiera pozytywne komentarze i zyska nasze zaufanie. Początkowo umówmy się jedynie na konsultację, żeby uzyskać poradę i przekonać się, że dobrze wybraliśmy i że jesteśmy przeświadczeni o konieczności przeprowadzenia zabiegu. Być może okaże się, że zamiast operacji wystarczy bezpieczniejsze modelowanie nosa kwasem hialuronowym, a rezultat będzie zbliżony?