Walczmy z mitami

W Polsce wciąż panuje dziwaczne myślenie o schorzeniach związanych z psychologią. Tego sortu kłopoty postrzega się jako coś nienormalnego, co należy skrzętnie chować przed przyjaciółmi, a nawet bliskimi.

Najbardziej krzywdzeni przez takie myślenie są faceci. Utarł się tragiczny stereotyp, który mówi, iż panowie nie płaczą. Ponadto wszelkie objawy problemów z psychiką są zwykle określane jako „niemęskie”. Abstrahując od głupich stereotypów powiązanych z archaicznie pojmowaną męskością, trzeba podkreślić, że lekceważenie problemów psychicznych jest uniwersalne.

Czy przedstawiany artykuł jest Twoim zdaniem fascynujący? Jeśli tak sądzisz, to wejdź także na news (http://ortodoncjacyfrowa.com.pl/), który posiada równie ważne informacje.

Doskonałym przykładem na to jest depresja.

psychika

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com

Permanentne obniżenie nastroju jest nierzadko umniejszane zarówno przez cierpiącego na nie, jak i otoczenie. To, co rzeczywiście jest groźnym zaburzeniem w przemianach chemicznych w umyśle, nazywa się często „chwilową chandrą”.

Podoba Ci ten materiał? Ekstra, jednak kliknij dodatkowo tu – znajdziesz tam niezwykle użyteczny tekst (http://awodent.pulawy.pl/artykuly/lekarz-stomatolog-ortodonta/), który również będzie dla Ciebie wartościowy.

Warto w tym miejscu podkreślić z całą powagą, że lekceważona depresja może doprowadzić do straszliwych szkód. Chory na depresję zaczyna mieć trudności w pracy, traci relacje z rodziną. Bez dobrze prowadzonej terapii indywidualnej oraz specjalistycznych lekarstw depresja może zakończyć się odebraniem sobie życia! Pamiętajcie, psycholog z to doktor jak każdy inny, więc nie wolno wahać się przed pójściem do niego. O ile od długiego czasu miewasz czarne myśli, nic nie może cię uszczęśliwić i nie masz chęci totalnie na nic, powinieneś natychmiast zarejestrować się u specjalisty od schorzeń psychiki.

Z drugiej strony w wielu państwach bogatych notuje się przeginanie w odwrotną stronę. Wielu mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki połyka leki psychotropowe niczym cukierki, starając się w ten sposób omijać wszelkie trudności. Praktyki psychologów są pełne – ludzie nierzadko idą do nich z błahych przyczyn. Winny jest szablon kulturowy obecny w Ameryce, w którym wszystko musi być natychmiast, tak samo jak śmieciowe żarcie z McDonalda.