Zapobieganie najlepszą metodą na pojawiające się rozstępy, rola Sculptra w nowoczesnej kosmetyce.

Każdy chyba z nas chce wyglądać jak najlepiej, jednak natura często lubi ludziom spłatać figle. Na powierzchni skóry pojawiają się różnego rodzaju blizny, rozstępy albo przebarwienia, jakie czasami mogą znacznie pogorszyć wygląd. Niekiedy mogą one wyniknąć z zaniedbań danej osoby, lecz są też takie na które nie ma się wpływu, powstałe przykładowo w wyniku wypadku czy choroby.

kliknij tutaj

Autor: CROMA
Źródło: CROMA
Wielu kłopotom skórnym można w jakiś sposób zapobiegać – to jest najbardziej wygodne rozwiązanie i najczęściej również znacznie tańsze od ich ewentualnego leczenia. Jeżeli już się jednak zaczną pojawiać, to na szczęście współcześnie można sobie z dużą ich częścią doskonale sobie poradzić, chociaż oczywiście niekiedy może to dużo kosztować. Nowoczesne lasery i inne urządzenia, specjalne preparaty, kremy i maści mają dużą skuteczność, dają sobie radę z różnymi żyłkami na skórze, przekrwawieniami, znamionami czy nawet tatuażami. Od pewnego czasu są również dostępne metody na usuwanie rozstępów, które do niedawna były bardzo dużym problemem dla wielu młodych mam.

Rozstępy przeważnie pojawiają się u pań, które będą się spodziewać dziecka. W wyniku zmian hormonalnych związanych z przebiegiem ciąży zmniejsza się wytrzymałość i elastyczność skóry. Jeśli dołoży się do tego zmianę wagi, to w pewnej chwili włókna pęcznieją i na powierzchni skóry pojawiają się cienkie początkowo, a później powiększające się paski. Niestety są one trwałe i bardzo trudne do usunięcia, z tego też powodu najlepszym sposobem będzie właściwa profilaktyka.

Bardzo dobrze będą się w niej sprawdzać różne kremy i maści, które pozwalają na nawilżenie skóry i dostarczają składników sprawiających, że będzie ona bardziej elastyczna i wytrzymała. Jeśli jednak z jakiś powodów rozstępy się jednak pojawią, to od jakiegoś czasu jest również skuteczny sposób na to, żeby dać sobie z nimi radę.

Używa się w nim kwas polimlekowy znany też jako Sculptra.

Ciekawy tekst? Jeśli tak uważasz, to równie interesujące treści przeczytasz również we wpisie (https://smartbodytrainer.pl/oferta/trener-personalny-sopot/), który jest tutaj!

br>
Jeżeli zafrapował Cię niniejszy artykuł, bez ociągania sprawdź dodatkowe uwagi ze strony prezentowanej tematyki – one też będą dla Ciebie wartościowe.

Pobudza on wytwarzanie naturalnego kalogenu i znacznie zwiększa sprężystość skóry, i dzięki swoim właściwościom jest szeroko używany w zabiegach odmładzających czy korygujących defekty.