Jak dbać o włosy, aby zawsze wyglądały zjawiskowo i równocześnie naturalnie

Gdy kobiety oglądają reklamy telewizyjne, to ich wzrok nierzadko przykuwają preparaty do pielęgnacji włosów. Trzydziestolatki zastanawiają się, co zrobić, żeby mieć równie piękną fryzurę jak modelki. Pomimo tego że reprezentantki płci pięknej ciągle kupują nowe balsamy i odżywki do włosów, to w żadnym razie nie wydają się być usatysfakcjonowane rezultatami zaaplikowanych kuracji, a niekiedy nawet specjalnie ułożonych diet. Aby fryzura prezentowała się imponująco, to należy obowiązkowo, jak również regularnie rezerwować wizyty w dobrym gabinecie fryzjerskim, a także stosować się do kilku wskazówek.

włosy

Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Włosy niefarbowane de facto nie wymagają nadzwyczajnej pielęgnacji. Nade wszystko warto pamiętać, aby nie kłaść się do łóżka z mokrą głową. Lepiej oglądnąć kolejny odcinek ulubionego brazylijskiego serialu lub upiec wyborne francuskie ciasto z jabłkami, aby włosy miały szansę wyschnąć same. Wiele kobiet wcale nie używa suszarek, bo przedstawicielki płci pięknej mają obawy, że zbyt gorące powietrze zniszczy włosy. Jednakże jak instruują nas wizażyści, jeśli tylko odpowiednio skieruje się falę powietrza, to pasma włosów nabiorą cudownego blasku.

Jeśli wczytujesz się w prezentowany artykuł to oznacza, że temat Cię niesamowicie zaciekawił – wejdź na odnośnik do strony części do webasto, a odnajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

W czasie suszenia można je delikatnie nawilżyć takimi odżywkami jak argan oil (LokiKoki) lub jedwab w płynie. Używanie pozostałych mikstur nie jest obowiązkowe, wręcz przeciwnie, odżywki warto odłożyć do szafki, gdyż mogą one zbytnio obciążyć włosy. Natomiast włosy farbowane wymagają wyjątkowego potraktowania. Paniom, tak tym po dwudziestce, jak i tym po sześćdziesiątce, zależy głównie na tym, żeby w trakcie porannej toalety włosy nie straciły blasku oraz koloru, ponieważ każdorazowe mycie spłukuje farbę. A dodatkowo wspomnijmy, że każde następne farbowanie niszczy włosy, więc reprezentantki płci pięknej kupują w supermarketach lub aptekach wirtualnych specjalistyczne szampony pielęgnacyjne.

Damy, które bez przerwy używają środków koloryzujących muszą regularnie stosować odżywki – zobacz więcej. Aby wybrać najlepszy produkt, należy dokładnie czytać etykiety naklejone na pudełeczkach. Wydaje się jednakże, że największym adwersarzem farbowanych włosów są odrosty, bo tutaj nawet kosztowne odżywki nie pomogą, a wizyta u cenionego fryzjera okazuje się nie do uniknięcia.