Jakie preparaty stosować, aby nasza skóra cały czas wyglądała dobrze? Czy istnieje jakiegoś rodzaju skuteczny preparat?

To właśnie organizm ślimaka produkuje śluz, w którym znajdują się substancje regenerujące różne komórki ciała. Identycznie naukowcy pomyśleli o regeneracji ludzkiego naskórka: skoro śluz wpływa na rekonstrukcję tkanek ślimaka to czemu nie miałby wpłynąć dobrze na ludzką skórę? Zrobiono badania które potwierdziły stymulujące na ludzkie fibroblasty działanie tej substancji.Naukowcy zaczęli rozmyślać o regeneracji ludzkiej skóry, gdyż jeśli środek ma wpływ na odbudowywanie tkanek ślimaka, to czemu nie mógłby podziałać na ludzką skórę? Przeprowadzono liczne badania, jakie potwierdziły te przypuszczenia, tak stworzono krem ze śluzu ślimaka, jaki jest dzisiaj coraz częściej używany do pielęgnowania ciała. Od tego czasu liczne koncerny kosmetyczne korzystają z tego wspaniałego, naturalnego surowca do produkowania różnych kosmetyków, wspomnianego wcześniej kremu, lecz nie tylko.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac

Powstający w ten sposób kolagen wypełnia zmarszczki i blizny, a przy tym odbudowuje warstwę skóry, pomagając w walce z trądzikiem i przebarwieniami. Regularne używanie tego środka pozwala odzyskać naturalną elastyczność i gładkość skóry. Krem taki ma swoje zastosowanie szczególnie w sytuacji, jeśli inne preparaty okazały się nieskuteczne, nie zapewniły dobrych efektów. A jak to się zaczęło? Ślady najstarszych zastosowań leczenia zmian skórnych za pomocą śluzu ślimaka możemy odnaleźć już u Hipokratesa, ale również u Indian, jacy zamieszkiwali niegdyś Araucanię, czyli obecny teren południowego Chile. Badania naukowe nad właściwościami tego specyfiki rozpoczęto w dziewiętnastym wieli, ale dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku zaczęto stosować śluz, jako składnik preparatów kosmetycznych.

Dziś ten cudowny składnik możemy odnaleźć w najróżniejszych preparatach kosmetycznych, dajmy na to balsamy do ciała albo żel do mycia twarzy – linkuję. Należy również wiedzieć, iż sama nazwa specyfika, czyli ekstrakt ze śluzu ślimaka, wzbudza sporo kontrowersji, natomiast przez wzgląd na własną skuteczność i niezwykłość działania ma coraz większe zastosowanie w kosmetyce. By natomiast otrzymać taki preparat trzeba wiele czasu. Ekstrakt natomiast to produkt czysto farmaceutyczny, to znaczy jest objęty ścisłą kontrolą.