Czy wygodnie jest korzystać z brzytwy do golenia? Którą kupić, aby była jak najlepsza?

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby, że brzytwy znów staną się tak bardzo popularne jak obecnie. Być może u nas jeszcze tego tak bardzo nie widać, lecz już przykładowo w państwach zachodnich ten stan już nikogo nie zaskakuje.

Brzytwa

Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy zadają sobie pytanie, czy warto właściwie eksperymentować z tym narzędziem, gdyż to tak na prawdę ma związek z dużymi kosztami, a do tego musimy nauczyć się zupełnie nieznanych sposobów golenia. Przy tym czynność tego typu golenia zabiera także więcej czasu aniżeli zwykłe golenie. Innym pytaniem jest kwestia, gdzie kupić brzytwę ? Dla tych, którzy poważnie myślą nad kupnem brzytwy potrzebne będą podstawowe informacje o tej technice golenia. Kiedy już uda się przejść przez wiele informacji to można przystąpić do zakupu potrzebnych rzeczy.

Najważniejsza rzecz to oczywiście brzytwa, najlepiej wybrać taką z wyższej półki, gdyż dają jakość, jak derby extra czy maszynki edwin jagger . Kolejne rzeczy to skórzany pas do polerowania, pędzel do wyrabiania piany i mydło lub krem do golenia. Różnego rodzaju pianki jak i żele najkorzystniej wyrzucić, gdyż bardziej szkodzą aniżeli pomagają. Ważne jest aby znać cechy brzytew, gdyż każdy detal ma wpływ na komfort golenia.

Brzytwy mają różną szerokość, wklęsłość, lecz również różnorakie rodzaje czubków, jak francuski czy fryzjerski. Mogą się też różnić kształtem szyjki, stabilizatora algdyż przejrzyj ten adres: http://www.angelka.pl/ofilem ostrza. Najlepsze na wstępie są ostrza o szerokości 5/8 lub 6/8 cala i zaokrąglonym końcu. Reszta to już bardziej detale, nie są tak istotne, a zależą przede wszystkim od naszego gustu, lub też tego co znajdziemy w dobrej cenie. Kolejnym ważnym elementem jest pas do ostrzenia brzytwy.

Jest nieodzowny, żeby za każdym razem naostrzyć ją przed goleniem. Przez to możemy utrzymać w doskonałym stanie naszą brzytwę. Pasy kupić możemy w bardzo różnorodnych cenach jak również mogą być wykonane z rożnych surowców. Najbardziej popularne są te ze skóry, ale dobrze jest także wypróbować parciane i denimowe. Tego typu pas możemy też zrobić samemu. Trzeba przede wszystkim poszukać informacji o wymaganych właściwościach skórzanych materiałów, zakupić najbardziej odpowiedni materiał oraz dobrze o wykończyć.