Jak najlepiej dbać o stan swojego uzębienia, rola należytej profilaktyki i dobrego leczenia ubytków.

O tym, żeby systematycznie dbać o stan zębów słyszą chyba wszystkie dzieci, od maleńkiego wieku jest im wpajana konieczność systematycznego i dokładnego szczotkowania. Takie przyzwyczajenia i nawyki mają duże znaczenie w przyszłości, gdyż w dużym stopniu potrafią ograniczyć problemy z próchnicą, lecz mimo wszystko zupełnie jej nie wyeliminują. Na problemy z próchnicą wpływ będą miały również inne rzeczy, takie jak nieodpowiednia dieta czy naturalne predyspozycje, dlatego też oprócz samego mycia zębów niezbędnym elementem dbania o nie powinny być regularne wizyty u stomatologa.

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com
Zaleca się, aby robić to przynajmniej raz na rok, podczas takiej wizyty dobry dentysta (zobacz) kraków sprawdzi dokładnie stan zębów i w razie jakiś problemów przygotuje odpowiednie leczenie. Przy ubytkach sprawa nie jest skomplikowana, jeśli zrobi się z nimi w miarę szybko porządek, gdy są małe, to ani nie będzie to boleć, ani nie będzie też bardzo kosztowne. Nieduże ubytki u dobrego dentysty da się zrobić już za kilkadziesiąt złotych, ale jeśli robione to będzie później, to wydatki mogą być wielokrotnie większe.

Jeśli jest poważniejsza próchnica czasami konieczne może się okazać leczenie kanałowe kraków . Tu takie leczenieleczenie – można tutaj znaleźć – będzie już dużo poważniejsze, znacznie więcej też będzie kosztować. Oprócz wypełnienia, jakiego potrzeba będzie sporo więcej niż przy niewielkiej plombie należy doliczyć jeszcze koszty wyczyszczenia i zaleczenia kanałów, a będzie to kosztowało nawet kilkaset złotych.

Niekiedy ząb jest w takim stanie, że pozostaje tylko korzeń, więc kolejnym wydatkiem może być osadzenie korony. Tak więc dokładnie widać, że zdecydowanie bardziej będzie się opłacało chodzenie do stomatologa, szczególnie że obecne metody gwarantują w zasadzie leczenie bez bólu. Powszechnie używane są środki znieczulające, dzięki nim nawet poważne wiercenie nie powoduje żadnego bólu. Dbałość o zęby powinna się przejawiać nie tylko pilnowaniem, czy nie pojawiają się ubytki, ale również czy są odpowiednio proste i właściwie rozłożone, tym z kolei będzie się zajmował ortodonta kraków , do którego należy się udać, jeśli ma się jakieś wątpliwości.