Jakimi metodami właściwie nawilżać włosy?

Jeśli nasze włosy, mimo troskliwej pielęgnacji są nadal pozbawione blasku przyczyną może być słabe nawilżenie.Suche włosy to paradoksalnie bardzo powszechny problem. Stosując nieodpowiednie kosmetyki do włosów, pozbawiamy je warstwy hydrolipidowej. W ten sposób włos szybciej łamie się i niszczy. Wiele klientek narzeka, że ich włosy prędko elektryzują się. Jeśli prawidłowo je nawilżymy, zwalczymy tego typu objawy.Łatwiej też ułożymy dowolną fryzurę.

estyle

Autor: blur95
Źródło: http://www.flickr.com
Jest wiele przyczyn, które mogą powodować wysuszanie włosów oraz skóry głowy.Przykładowo, jeśli często uczęszczamy na saunę, możemy się spodziewać takiego przykrego efektu. Oczywiście regularne modelowanie włosów, czyli wysoką temperaturę wyjątkowo im szkodzi. Kolejna przyczyna to zbyt częste mycie włosów silnie oczyszczającym szamponem lub preparatem przeciwłupieżowym, przykładowo zawierającym substancje przeciwgrzybiczne. Dosyć oczywistą przyczyną jest farbowanie włosów lub tak zwana trwała. Niestety źle na kondycję naszych włosów wpływają warunki atmosferyczne. W zimie niszczy je mroźny wiatr, a w lecie działanie słońca. Przebywanie w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, jak wiadomo,szkodzi też naszej cerze, to samo odnosi się do włosów.

Co zrobić, żeby mieć piękne i błyszczące włosy?. Właściwe nawilżanie włosów (sprawdź na stronie: ) to najlepsza i pewna metoda. W tym celu można wybrać niedrogi naturalny sposób lub zakupić drogeryjny kosmetyk, który jest prosty i wygodny w zastosowaniu.

Przykładowo szampony i odżywki Wella (zamów do domu) posiadają właściwości nawilżające. Dzięki opracowanej recepturze i wyselekcjonowanym składnikom pochodzenia roślinnego, nawilżają włos, odbudowując go od środka.Dobrze jest pamiętać, że przesuszone włosy nie wymagają tak częstego mycia, jak włosy przetłuszczające się. Wręcz przeciwnie, wystarczy myć głowę dwa razy w tygodniu. Unikajmy też kosmetyków z alkoholem, zawierających SLS. Oprócz normalnej pielęgnacji właściwym szamponem i odżywką, raz w tygodniu należy zastosować maskę z aminokwasami. Bardzo zdrowe są też domowe płukanki. Wystarczy przygotować napar z rumianku i szałwii, by przywrócić włosom sprężystość. Jeśli nasze włosy są wyjątkowo wysuszone i wypróbowaliśmy już wiele kosmetyków warto poszukać w internecie specjalnych żeli z kolagenem.

Jeśli ta tematyka jest według Ciebie na tyle ważna, że chcesz poznać ją też pod innym kątem, zatem potrzebne Ci analogiczne dane, to więcej znajdziesz w tekście (https://innerharmony.pl/produkt/organiczna-lukrecja-w-kroplach-101-115ml/).

Ich skondensowana gwarantuje znacznie lepsze elekty niż drogeryjne kosmetyki.