Wizyta w salonie piękności

Sporo osób musi się uporać z różnymi dolegliwościami między innymi są one związane z naszą skórą. Niektórzy podczas upałów nadmiernie się poci, co gorsza owa przypadłość jest spotykana nawet, gdy za oknem temperatura nie jest bardzo wysoka, a nadpotliwość bywa naprawdę dużym problemem. Wszyscy kiedyś mieliśmy jakieś plamy potu na bluzce.

epilacja:
Było to związane z wysoką temperaturą, stresem, czasem złym materiałem z jakiego była zrobiona koszulka. Pamiętamy zapewne, że nie była to zbyt komfortowa sytuacja. Jednak, jeśli zdarzyło nam się to sporadycznie to jeszcze nie powód do paniki, gorzej, kiedy takie sytuacje zdarzają się na każdym kroku i jedynym wyjściem jest wzięcie prysznica i zmiana ciuchów, a jak wiadomo nie zawsze mamy taką możliwość. Wtedy naprawdę trudno funkcjonować. Na szczęście jest wiele specyfików na nadpotliwość (więcej o tym w tym miejscu), które mogą nam pomóc m.in. tabletki, które zmniejszają pocenie, czy specjalne żele pod prysznic, które sprawiają, że mniej się pocimy. Poza tym warto iść do lekarza, by dowiedzieć się czy nie ma jakiejś poważniejszej przyczyny tak obfitego pocenia się. Kolejnym problemem są przebarwienia, te da się usunąć, jednak usuwanie przebarwień (przeczytaj o nich na ) nie jest łatwą sprawą. Jeżeli chcemy by przebarwienia zniknęły musimy iść do dermatologa, ten być może przepisze maści, które pomogą pozbyć się brzydkich plam na skórze, albo trzeba skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Niektóre przebarwienia da się usunąć jedynie laserem inne będą wymagały mniej inwazyjnych metod.

UCIĄŻLIWE OWŁOSIENIE

Zabiegi kosmetyczne

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele kobiet denerwuje się, gdy kolejny raz musi sięgać po maszynkę do golenia, dlatego warto pomyśleć o epilacji. Epilacja to pozbywanie się niechciane owłosienia razem z cebulkami, co sprawia, że nie musimy martwić się odrastającymi włoskami. Jest kilka sposobów najbardziej popularne są zabiegi zabiegi kosmetyczne bydgoszcz laserowe. Oczywiście taki zabieg za pomocą lasera trzeba powtórzyć kilka razy, żeby włoski w danym miejscu przestały się pojawiać. Na tego typu zabiegi decydują się nie tylko panie, ale również panowie borykający się z uciążliwym zarostem. Minusem epilacji jest to, że nie można podczas trwania zabiegów (czyli czasem nawet przez kilka miesięcy) korzystać z solarium. Jeśli chodzi o koszty tego rodzaju zabiegu to wynoszą one od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Wszystko zależy od powierzchni ciała jaką będziemy chcieli poddać zabiegowi. Jednak mimo ceny jest to zabieg, który naprawdę polepsza komfort życia, warto, więc zainwestować te parę groszy.