Co musi się znaleźć w kosmetyczce każdego mężczyzny, czyli po co panowie coraz większą uwagę przykładają do swojego wyglądu?

Moda męska zmienia się nawet częściej niż damska. Do tej pory prym wiedli panowie metroseksualni. Później przyszła kolej na tzw. drwali. Obecnie coraz głośniej jest na temat mężczyzn, którzy zainspirowali się stylem… menela. Bez znaczenia na to, jaki z tych stylów prezentują jedno jest pewne: wszyscy dbają o swój wygląd. Chcą być piękni. Czasy, gdy jedynym męskim kosmetykiem był dezodorant w kulce dawno się skończyły. Czego nie może zabraknąć w kosmetyczce każdego pana? Przyjrzyjmy się temu z bliska…

Mężczyzna goli się maszynką

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy błyskawicznie się zmieniają. Mężczyźni nie zostają już daleko w tyle za paniami. Niektórzy nawet śmieją się, iż pod względem ilośći posiadanych kosmetyków, zaczynają je prześcigać. Czym są męskie kosmetyki? Albo: co panowie wkładają do kosmetyczek? Po pierwsze znajdziemy w nich żyletki derby.

Szukasz interesujących informacji na prezentowany temat? To idealna chwila, gdyż został napisany pełen opis (https://cmjurajska.pl/stomatologia/implantologia), który ma istotne informacje na omawiany temat.

To podstawa. Poza tym męskie kosmetyki, czyli przybory do golenia: żel do golenia, krem po goleniu, a także krem do twarzy oraz do ciała, dezodorant, a nawet piękne perfumy. Mężczyźni coraz częściej pamiętają o tym, by mieć zadbane dłonie oraz stopy. Wiedzą o tym, że brudne obgryzione paznokcie są jednym słowem ohydne. Identycznie jest ze stopami. Nieprzyjemny zapach nie jest powodem do dumy. Męskie kosmetyki to teraz coś więcej niż żyletki astra i przybory do golenia. Choć są one podstawą, mężczyźni pragną o wiele lepiej zadbać o swój wygląd.

Jakim sposobem nie przesadzić z kosmetykami? Mężczyźni mają skłonności do popadania w przesadę. Podstawowym błędem jest używanie za dużej ilości perfum. Chyba każdy zna kogoś, za kim woń ciągnie się bardzo długo. Często wątpliwy aromat aż zatyka. Perfum należy używać w niewielkich ilościach. Chyba, iż pragniemy stać się chodzącą perfumerią.

Dezodorant

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym wykroczeniem jest stosowanie dezodorantu na ubranie. Nikomu nie musimy chyba tłumaczyć, że ten kosmetyk stosuje się bezpośrednio na ciało. Nie zapominajmy o tym, iż tony dezodorantu nie pomogą, jeśli codziennie nie zażywamy kąpieli. Prawda, że mało skomplikowane? Męskie kosmetyki są dostępne w każdej drogerii. Dopasujmy je prawidłowo do naszego typu cery. I nie popadajmy w przesadę. Jak głosi stare powiedzenie: „Mydło i woda, najlepsza uroda”. Mężczyźni powoli uczą się, jakim sposobem dobrze dbać o siebie. To dobrze, ale ich skłonność do przesady sprawia, iż jeszcze długa droga przed nimi. Jeżeli mają problem z odpowiednim doborem kosmetyków, czy przyborów do golenia, w każdej chwili mogą poradzić się partnerek. W końcu ten kto pyta, nie błądzi.