Jak pachnieć z klasą – czyli co mieć na uwadze przy wybieraniu perfum dla siebie

Perfumy są jak druga skóra. Są dopełnieniem idealnie leżącego stroju, akcentują osobowość używającej ich osoby. Lecz niestety zwykle zdarza się, że zapach, który nie został właściwie dobrany, gryzie się ze strojem danej osoby, powodując dysonans w odbiorze całości. Sam właściciel zapachu który gryzie się z naturalnym zapachem skóry, może nie czuć się dobrze, otulony takimi perfumami.

drogeria

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
W skrajnych przypadkach perfumy, zwłaszcza mocniejsze korzenne albo orientalne nuty powodują ból głowy, braki koncentracji albo ogólne rozkojarzenie. Tutaj również powodem może stać się dobór nieodpowiednich perfum. Równie ważne jest, żeby były to oryginalne kosmetyki . Często mieszanki tanich perfum zawierają bardzo drażniące substancje.

Istnieją takie grupy perfum, które są większym wyzwaniem dla używających je osób. Są bardzo mocne, dlatego należy ich używać niezwykle oszczędnie, ponieważ duża ilość uwolnionych olejków eterycznych może doprowadzić do migreny nie tylko osobę ich używającą, ale też najbliższe otoczenie, które chce czy nie chce musi tez wdychać duszące aromaty. Wyrazistość zapachu powoduje także, że pasuje on tylko nam szczególną okazję, w szczególności nie nadaje się na co dzień, do pracy. To zapachy dobre na szczególną okazję, jak choćby randka, impreza rodzinna lub towarzyska.

Poczytaj więcej o różnych typach perfum: www

Grupy zapachów bardzo mocnych bądź wyrazistych to głównie zapachy orientalne, szyprowe i przyprawowe. W nich właśnie znaleźć można większą ilość olejków uznawanych powszechnie za ciężkie. To również grupa zapachów mających tyleż samo zwolenników, jak i przeciwników. I jest to całkiem zrozumiałe, bowiem przy zdecydowanie wyrazistych zapachach nie da się pozostać na nie obojętnym. A więc albo >> pełna treść się je lubi, albo ich nie toleruje. Również wśród producentów daje się znaleźć kilku takich, których znakiem charakterystycznym były i są nadal perfumy mocne i wyraziste. Należą tutaj na przykład perfumy Paco Rabanne, stare perfumy Diora albo Givenchy, spora grupa od Thierrego Mugler oraz przede wszystkim wszystkie perfumy z bliskiego wschodu.