Medyczna recepta na młodość czyli skuteczne zabiegi medycyny estetycznej

Gdy osiągamy pewien wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodo. Wiele zależy też od naszych genów. Nie da się ukryć, że po jednych bardziej widać ich wiek, inni natomiast trzymają się świetnie. Naturalnie warto dbać o siebie, żeby zachować młodość, aczkolwiek na pewne zmiany nie mamy wpływu. Aktualnie jednakże współczesna kultura narzuca nam styl życia, w myśl którego powinnyśmy jak najdłużej wyglądać młodzieńczo. Tak wszechobecny trend pozwolił na skuteczny rozwój dermatologii estetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Często po młodość w kremie udajemy się już nie do apteki, ale do dermatologa-kosmetologa. Nowoczesne zabiegi są zazwyczaj bardziej efektywne, chociaż ich koszty są dosyć duże i nie każdego stać na taki luksus. Zasadniczo Skuteczna medycyna estetyczna (Beaumed – chirurgia estetyczna lubin) przychodzi nam z pomocą, gdy pragniemy niezawodnie odmłodzić i odbudować swoją skórę.

Poza tym tego w gabinetach kosmetycznych możemy wykonać zabiegi, które dość dogłębnie mogą poprawić na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który skutecznie redukuje tkankę tłuszczową. Jest to powszechnie stosowana metoda, która nie wymaga ingerencji z użyciem skalpela. W większości przypadków wystarczą 2 -3 zabiegi, by usunąć niewielką ilość tkanki tłuszczowej, np. z podbródka. W sytuacji, gdy chcemy pozbyć się tłuszczu z większych partii ciała, musimy liczyć się z większymi wydatkami, ponieważ ilość koniecznych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Chociaż typowy zabieg – glowspa.pl/mezoterapia-mikroiglowa/ – lipolizy jest mało inwazyjny, to nadkażenie występują niewielkie skutki uboczne w postaci pieczenia i obrzęku, które goją się z czasem.

medycyna estetyczna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kolejny zabieg, dzięki któremu możemy w łatwy sposób odjąć sobie 15 lat to rekomendowany botox. Na dzień dzisiejszy chyba już wszyscy wiedzą, na czym polega zabieg wstrzykiwania botoksu, zwłaszcza po tym, jak zabieg stał się popularny wśród ludzi show biznesu. W prasie kolorowej często komentuje się na zdjęciach znanych aktorów i aktorek efekt odmładzania. Za pomocą tego zabiegu redukuje się zmarszczki nawet do 70%.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że zauważalne rezultaty są tymczasowe i po okresie czasu trzeba wznowić kurację. Oczywiście jak w przypadku wielu tego typu estetycznych zbiegów, także i tu powinniśmy liczyć z faktem, że pacjenci mogą oduczuwać pewien dyskomfort. Ceny botoksu mieszczą się zazwyczaj w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od lokalizacji zmarszczek oraz naturalnie profesjonalizmu specjalisty.