Metody na to, w jaki sposób dbać i cerę w zimie

W okresie zimowym trzeba szczególnie zadbać o skórę twarzy. Jest ona narażona na niekorzystne temperatury na zewnątrz oraz ciepłe, suche powietrze w środku lokali, jakie bardzo negatywnie wpływają na jej formę oraz zdrowie. Dlatego, chcąc zachować zdrowy i atrakcyjny wygląd cery, musimy szczególnie się o nią troszczyć.Najważniejsze jest wykorzystywanie dobrej jakości kremów do skóry twarzy.

twarz kobiety

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że bez względu na porę w roku, podstawą pielęgnacji jest krem nawilżający . Nie stosujmy mimo wszystko kremu nawilżającego zaraz przed wyjściem z domu, ponieważ to może wpłynąć źle na naszą skórę. Przed samym wyjściem rekomendowane jest natomiast nasmarować twarz kremem ochronnym, półtłustym lub ewentualnie tłustym. To da lekką warstwę chroniącą na skórze, przez co cera będzie bardziej odporna na niskie temperatury oraz zimno. Co warte podkreślenia, już sam makijaż, a konkretnie fluid oraz puder stanowią pewnego rodzaju warstwę zabezpieczającą cerę przed zanieczyszczeniami oraz niską temperaturą.

Jak widać więc, środki te służą nie wyłącznie do upiększenia lub wyeksponowania urody, ale mają różne wskazane właściwości. Nigdy nie zapominajmy też o pomadce chroniącej usta. Wargi są w zimie bardzo narażone na zranienia i wysychanie, ciągłe nawilżanie oraz pielęgnacja są więc w ich przypadku wymagane! W sezonie zimowym nadal należy naturalnie nakładać innego rodzaju specyfiki do twarzy, takie jak serum, maseczki czy peelingi. Jeżeli chodzi o pielęgnację skóry problemowej, to tutaj także nie powinniśmy radykalnie zmieniać stosowanych wcześniej kuracji.

Kiedy więc na przykład mamy trądzik albo rozszerzone pory (rozszerzanie porów) i dermatolog przepisał nam medyczny krem, maść czy innego typu lekarstwo, to oczywiście używajmy go stale, pamiętając jednakże o dodatkowej ochronie oraz pielęgnacji, o której wspomniano wyżej.Przedstawiając porady dotyczące dbania o cerę, warto wspomnieć także o włosach, ponieważ one także są mocno narażone na zniszczenia w okresie zimowym. Niskie temperatury na dworze a także gorące powietrze w środku mieszkania czy domu powodują, że włosy stają się bardzo przesuszone, łamliwe i elektryzujące się. W tym przypadku również warto zainwestować w odpowiednie nawilżenie w rodzaju szamponów, odżywki, maseczek lub serum do włosów. Zawsze nośmy też czapkę lub innego rodzaju okrycie głowy – to nie tylko ochroni nasze włosy, ale, co najważniejsze, ochroni naszą głowę i przeciwdziała przeziębieniom, a zdrowie jest przecież najistotniejsze.