Internautki znacznie częściej niż magazyny o modzie przeglądają znane blogi.

Dziś w internecie zakłada się coraz więcej blogów o modzie. Modystki, które regularnie piszą swojego bloga, zamieszczają na nim różne interesujące informacje ze świata mody. Najpopularniejsze publikacje mają po kilka tysięcy odsłon. Taką formę pisarstwa rozpowszechniają również media społecznościowe.
Post, który został umieszczony na blogu, rozpowszechnia się znanymi w internecie kanałami komunikacji, przykładowo za pomocą instagramu.

Na blogu o modzie za wyjątkiem artykułów można zobaczyć też fotografie samych blogerek, które należą niewątpliwie do pokolenia show off. Promowanie się w internecie, to bardzo wszechobecnaprąd zwłaszcza wśród licealistów i gimnazjalistów. Epatowanie swoim wyglądem to dla nich powszednia sprawa. Najistotniejsza cecha osób, zaliczanych do tej grupy to konsumpcja na pokaz i mocna predyspozycja do szpanowania posiadanymi rzeczami.

Czasamipublikowane wpisy budzą dużo mieszanych emocji, ponieważ blogerki są dość odważnie ubrane.

Tekst prezentujący taką kwestię jest bardzo dogłębny, jednak dobrze byłoby zbadać to pod innym kątem. My zalecamy to opracowanie (http://www.sentiell.pl/Nowosci-snewproducts-pol.html).

Nawet zwyczajne bluzki z dzianiny mogą okazać się awangardowe na blogu młodej stylistki. Wystarczy kilka ciekawych dodatków, by urozmaicić kreację i stworzyć coś szałowego. Każda autorka liczy skrycie na to, że jej zainteresowanie stanie się także realnym zajęciem. Jednakże, o ile bloga może pisać każdy – wystarczy odrobina zapału, o tyle nie każdy może tworzyć publikacje do jednak posty na blogach są na tyle interesujące, że internautom trudno odróżnić profesjonalistę od amatora.

Z działalności młodych szafiarek korzystają również producenci odzieży, którzy za ich pomocą reklamują swoje ciuchy. Jest to bardzo sprytna forma dzisiejszego marketingu. Taka reklama twaru opiera się na opiniiosoby, która posiada autorytet wśród nastolatków. Tym sposobem firmy trafiają produktami do grupy docelowej tzw. drugimi drzwiami. Również dla szafiarek jest to dobry interes, gdyż podejmując współpracę z firmami dostają nowe rzeczy, przykładowo spodnie, sukienki, tuniki z dzianiny prosto z najnowszych kolekcji.