Skrótowy przegląd kobiecych torebek, czyli jak dobrze je dobierać i nie oszaleć

Ten reportaż rozpoczniemy w trochę niestandardowy sposób, a mianowicie od zapytania: jaka część damskiej szafy musi bez dwóch zdań pasować do obuwia? Zdecydowana większość pań odpowie, że chodzi w tym miejscu o chustkę, względnie zimowe rękawiczki. A my ze swojej strony dorzucimy jeszcze torebki ze skóry oraz te wykonane z tworzywa sztucznego. Chociaż część projektantów wcale nie sądzi, że obuwie i torebki muszą stanowić bardzo dobrze zgrany duet, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać małych oględzin kobiecych torebek.

Torebka damska kuferek skórzany Angela

Autor: Torbs
Źródło: torbs.pl
Klasyczna torba kobiety, która codziennie wychodzi do pracy, najczęściej przybiera tylko jeden model. To dość duża sakwa, która mieści we wnętrzu mnóstwo typowo kobiecych akcesoriów.

Bogate pięćdziesięciolatki inwestują tylko w torebki skórzane. Tego rodzaju materiał bywa przecież bardzo wytrzymały, czyli taki w sam raz na całodzienne wyjazdy do miejsca zatrudnienia. A poza tym wprawne oraz zazdrosne oko koleżanki na pewno dostrzeże tak kosztowny materiał. W ten sposób wymieniona torebka staje się również wyznacznikiem luksusu. Tutaj więcej dla zaciekawionych: asortyment torbs.

Na niepowtarzalne okazje, czyli np. na bal noworoczny, każdej modnej kobiecie przyda się niewielka torebka zwana kopertówką. Pełni ona najczęściej funkcje czysto dekoracyjne, bo kieszonkowe wnętrze mieści tylko naprawdę niezbędne drobiazgi. Na fotografiach umieszczonych w kolorowych gazetach zauważymy światowe piosenkarki, które z dumą i z uśmiechem na twarzy kroczą po czerwonych chodnikach, a w rękach ściskają wzmiankowaną już tutaj kopertówkę. Ciekawe wpisy: .

Z kolei bizneswomen preferują całkiem inne fasony. Ponieważ każdego dnia panie prezes muszą nosić ze sobą istotne załączniki, to ich torebki są zarówno pakowne, jak i eleganckie. W trakcie konferencji biznesowych najlepiej swoją funkcję spełnią. Oczywiście będą one uszyte ze skóry, a ich wnętrze z łatwością zmieści nawet kilka teczek formatu A4. Tego rodzaju torebki z oczywistych względów nie mogą mieć żadnych dekoracji, czyli stalowych łańcuszków ani typowo młodzieżowych motylków. W biznesie liczy się profesjonalny wygląd i tylko proste aktówki damskie mogą zrobić jak najlepsze wrażenie na klientach. A im lepsze będzie opisane wrażenie, tym bardziej zadowalającym sukcesem skończy się konferencja dla naszej kobiety biznesu. I tym samym dochodzimy do wniosku, że torebka może pozostawać dobrym kobiecym sprzymierzeńcem.