Wiecznie zakatarzony?

Za wieczne zmęczenie winisz niskie ciśnienie i małą ilość słońca? Specjaliści nakłaniają: zrób rachunek sumienia.
Zastanówmy się, czy wystarczająco się wysypiamy, czy regularnie się gimnastykujemy, jak prezentuje się nasza dieta, kiedy ostatnio przeprowadziliśmy badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, albowiem często nawet długo utrzymujący się katar może alarmować problemy ze zdrowiem. Bywa, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni pomagając sobie samemu środkami bez recepty oraz wodą morską w spreju. Jeśli jednak mimo naszych poczynań katar nie ustępuje, a mają miejsce niepokojące objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza jest niezbędna.

grypa

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Czego spodziewać się u lekarza?Z reguły już na podstawie wywiadu laryngolog może stwierdzić, czy chorujesz na zapalenie zatok. W chwili badania laryngologicznego skontroluje stan twoich górnych dróg oddechowych, ze szczególnym uwzględnieniem badania jam nosa. Umożliwia ono odkryć prawdopodobne obrzęki w jamach nosa, właściwości wydzieliny, oraz wyeliminować nowotwory, czasami dające takie same objawy, jak klasyczny stan zapalny. Bardziej wnikliwe badanie można przeprowadzić dzięki bezbolesnym (chociaż niezbyt komfortowym) badaniom endoskopowym, to znaczy przy użyciu specjalnego wziernika z własnym źródłem światła (dowiedz się więcej). Po przeprowadzonym badaniu i ustaleniu przyczyny przykrych problemów zdrowotnych, laryngolog Warszawa wdraża stosowne leczenie, które pomoże na całkowitą eliminację kataru.W przypadku leczenia uporczywego kataru, dobrze jest pójść za radą laryngologa i zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Picie dużej ilości wody powoduje bardziej efektywne oczyszczanie się nosa podczas kataru.

Jeżeli wykorzystana w niniejszym materiale retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu cinie 100 inne tego rodzaju porady – one dotyczą zbliżonej problematyki.

Kluczowe znaczenie ma również zdrowa dieta, obfita w wartościowe produkty, ciepłe potrawy i gorące płyny (np. herbatę z sokiem malinowym). Cierpliwość w leczeniu przewlekłego kataru to zazwyczaj droga do sukcesu.Czasem niełatwo samodzielnie ocenić, czy cieknący nos i towarzyszący mu ból głowy, są objawami poważnego schorzenia, czy jeszcze zwykłą wirusówką. Z tego względu, wątpliwości zawsze najbezpieczniej rozwiać u lekarza laryngologa.