Rehabilitacja- w jakich przypadkach udać się na zajęcia i jak wybrać dobrego rehabilitanta, który może nam pomóc

Pacjenci w każdym wieku mogą ulegać urazom różnego rodzaju. Złamanie nogi czy też zwichniecie stawu często może utrudnić późniejsze poruszanie się. Po zdjęciu gipsu lub wykonaniu operacji często zaleca się zajęcia rehabilitacyjne dla pacjentów po urazie.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Kilka lat temu na zajęcia rehabilitacyjne uczęszczali przede wszystkim sportowcy a także trenerzy, których zawód wiąże się z wysiłkiem fizycznym. Należało mieć sprawne ciało niedługi czas po złamaniu czy też zwichnięciu. W obecnych czasach rehabilitacja zlecana jest każdemu, kto został dotknięty jakim urazem. Szczególnie, jeżeli mieliśmy połamane kończyny czy też przykładowo zwichnięty staw biodrowy zajęcia rehabilitacyjne będą niezwykle pomocne. Dzięki nim można odzyskać sprawność i zapomnieć o jakichkolwiek kłopotach z poruszaniem się. Pacjenci po wypadkach czy też z porażeniami także chodzą na rehabilitacje, żeby ponownie uczyć się chodzić czy też rozgrzewać mięśnie, które nie są zbyt często używane ze względu na niepełnosprawność. Gdy odłożymy już kule ortopedyczne po złamaniu, warto wybrać się na zajęcia z doświadczonym rehabilitantem.

W przypadku delikatnych urazów możemy samodzielnie wykonywać delikatne ćwiczenia. Guma do ćwiczeń zakupiona w sklepie medyczno-rehabilitacyjnymi może być bardzo przydatna. W paru przypadkach bardzo dobrą rehabilitacją są zajęcia na basenie. Najlepsza jednak jest opieka profesjonalnego rehabilitanta, który w odpowiedni sposób rozrusza bolące stawy i mięśnie bez ryzykowania pogorszenia zdrowia bądź pogłębiania kontuzji. Wybór odpowiedniego rehabilitanta nie zawsze jest prosty. Możemy wyszukać wiele ofert oraz specjalistycznych gabinetów, należy jednak dobrać rehabilitanta do typu naszego urazu. Innej osoby potrzebuje zawodowy kolarz, który chce kontynuować karierę, innego typu rehabilitacja (rehabilitacja lecznicza warszawa) będzie się odbywała na przykład kiedy chcemy wyleczyć wady ortopedyczne u dziecka. Ciekawe propozycje: Amplio.

podczas rehabilitacji

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com

Po wszelkiego typu urazach powinniśmy wybrać się na zajęcia rehabilitacyjne. Odpowiedni rehabilitant, który ma doświadczenie w leczeniu podobnych urazów może nam pomóc odzyskać sprawność parę tygodni po złamaniu albo zwichnięciu.