Wizyta u dentysty – jakie zabiegi można wykonać poza standardowym leczeniem?

Wizyta u stomatologa to nie zawsze jedynie leczenie zębów. Stomatolodzy wykonują szereg zabiegów, jakie umożliwiają cieszyć się pięknym uśmiechem. Jeżeli w takim razie niebawem wybierasz się na kontrolę, powinieneś wiedzieć, na jakie usługi warto jest się zdecydować, by nie wstydzić się pokazać zęby szeroko się śmiejąc.

Dentysta

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadnicze znaczenie ma naturalnie profilaktyka, która obejmuje nie tylko leczenie ubytków, ale również piaskowanie, umożliwiające usunięcie osadów, jakie pojawiają się w rezultacie picia napojów lub palenia tytoniu. Kamienia natomiast można pozbyć się w ramach scalingu. Każdy z tych zabiegów należy przeprowadzać raz na parę miesięcy, chyba że z przyczyn zdrowotnych, na przykład przy paradontozie, niezbędne są częstsze działania.

Poza profilaktyką warta uwagi jest estetyczna stomatologia kraków, której nadrzędnym celem jest przywrócenie pięknego uśmiechu przez rekonstrukcje zębów, korekcję ich kształtu lub wybielanie wykonywane sposobem nakładkowym albo lampami w gabinecie. Możliwe jest również wybielanie martwych zębów, które przybierają nieestetyczny, szarawy odcień. Jeżeli zaś z jakiś względów straciliśmy część bądź całe uzębienie, potrzebne będą implanty zębów (tutaj więcej). Choć to droga inwestycja, to z pewnością się opłaca, ponieważ jej rezultaty są długotrwałe. Rolą implantów jest wypełnienie ubytków po zębach, jakie niczym się od nich nie różnią poza tym, że są sztuczne. Zapobiegają zanikaniu kości szczęki oraz sprawiają, że ponownie chcemy się śmiać.

Należy o nie troszczyć się tak samo, jak o naturalne zęby, ponieważ bakterie nadal gromadzą się w ustach, toteż nie można zapominać o ich myciu. Implanty zrobione są z tytanu i dobiera się je do określonego pacjenta, z tej przyczyny nie powinny wywołać reakcji alergicznych, które byłby sygnałem do ich usunięcia. Są bezpieczne, zabieg zaś robiony jest w znieczuleniu miejscowym.

Biorąc pod uwagę powyższe propozycje można zapytać swojego dentystę, jaki zabieg byłby najlepszy dla twoich zębów, by poprawić ich wygląd. Dobry dentysta bielany – idź pod ten adres: https://ratynscystomatologia.pl/ – ci najlepsze rozwiązanie oraz zaoferuje plan leczenia dopasowany do twoich oczekiwań oraz możliwości finansowych, tak, abyś był usatysfakcjonowany z efektu. O zęby warto jest troszczyć się bez względu na wiek, muszą bowiem służyć nam przez resztę życia.