Chcesz otworzyć second-hand, ale zastanawiasz skąd najlepiej pozyskiwać towar? Hurtownie odzieży używanej oferują różnego rodzaju ubrania z Anglii, Włoch oraz Niemiec

Butiki z odzieżą na wagę są w Polsce dość popularne. To proste i pomysłowe rozwiązanie, jeśli lubimy się stylowo ubrać za niewielkie pieniądze. Atutem takiego sklepu jest również unikatowość towaru.

kobieta

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
W polskich miastach pojawia się bowiem ostatnio coraz więcej galerii. Prywatne butiki odzieżowe są więc wypierane przez tzw. sklepy sieciówkowe. W galerii trudno kupić coś nietypowego. Możliwość wyboru często ogranicza się wówczas do kilku najbardziej pasujących do naszego stylu firm odzieżowych. Warto również podkreślić, że dostępne w galeriach ciuchy są przeważnie dosyć drogie. Przy czym, wysoka cena rzadko jest współmierna do jakości towaru.

Nic dziwnego, że wobec tego klienci coraz chętniej odwiedzają ubrania z drugiej ręki (kurtki i płaszcze męskie ceneolokalnie). Dzięki temu, mogą kupować ładne i oryginalne ubrania, a przy okazji zaoszczędzają sporą sumę pieniędzy. Nie wszyscy jednak dobrze się czują w takich sklepach. Denerwuje ich duża ilość niepoukładanego towaru i to, że ciężko zrealizować im wówczas kupno potrzebnego aktualnie rodzaju odzieży.

modelka

Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com

Takie sklepy odwiedza się bowiem przeważnie dość systematycznie i płaci się w nic za to, co udało się danego dnia znaleźć. Przeważnie dostępne są tu tylko i wyłącznie pojedyncze egzemplarze ubrań ,przez co nie możemy wybrać odpowiedniego dla siebie rozmiaru. Albo coś się nam podoba i jest na nas dobre, albo nie. Jeżeli zależy nam, aby zwiększyć popularność swojego sklepu, to powinniśmy zauważyć i odpowiedzieć na realne potrzeby naszego klienta. Podstawową zasadą każdego sklepu z odzieżą używaną musi być porządek.

A więc, dobrze jest uporządkować odzież na wieszakach według jakiegoś klucza. Zazwyczaj jest to kolor oraz rodzaj ubrania. Spódnice, suknie, marynarki, spodnie itd. układamy zatem oddzielnie, tak jak ubrania w kolorze pomarańczowym , niebieskim czy brązowym (Kalosze Damskie). Dobrze zorientować się, które hurtownie odzieży używanej dostarczają już poukładany pod względem kolorów towar. Z pewnością znacznie usprawni to naszą pracę.

Dobrze jest również wyodrębnić w sklepie osobne działy – dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Unikniemy w ten sposób wrażenia chaosu oraz zadbamy o potrzeby klientów. Zakupy w naszym second-handzie będą o wiele bardziej wygodne, co wpłynie także na sumę zarobionych przez nas pieniędzy. Warto zadbać także o jakość dostępnych w naszym sklepie ubrań.

Hurtownie odzieży używanej oferują bowiem jednocześnie cream odzież, jak i doo to door. Zanim zdecydujemy się otworzyć sklep zastanówmy się zatem, jaki sklep z odzieżą używaną chcemy prowadzić. Może to być ekskluzywny butik, w którym będzie mniej ubrań, ale będą one trochę droższe i lepszej jakości, ale możemy też sprowadzić dużą ilość towaru , a następnie sprzedawać go w bardzo niskiej cenie.