Ślub i wesele – lista rzeczy, o których nie możesz zapomnieć!

Jeśli mielibyśmy wypisać najbardziej istotne wydarzenia w życiu człowieka, wysoką lokatę na pewno miałaby ceremonia zawarcia małżeństwa. Urządzanie takiego przedsięwzięcia to skomplikowana rzecz – jest tyle spraw, o których nie powinno się zapominać. Aby wspomóc cię w tym rozgardiaszu, przedstawiamy listę najważniejszych rzeczy do zrobienia.

Po pierwsze, masz załatwić wszelkie niezbędne formalności w USC. Potrzebne ci będzie z pewnością zaświadczenie o braku przeszkód do wstąpienia w związek małżeński. Jeżeli obmyślasz ślub religijny, powinieneś omówić wszystko z lokalnym proboszczem. Możliwe, że konieczne okaże się zapisanie się na nauczanie przedmałżeńskie.

Secundo, odszukaj pojemną salę, w której zorganizujesz przyjęcie weselne. Jeśli planujesz zaprosić wyłącznie grupę znajomych, możesz przyjęcie zorganizować w domu bądź w knajpie. Zobacz więcej: link.

Tertio, załatw jedzenie dla twoich gości. Jeżeli wesele zorganizujesz w pubie, kłopotu z tym nie będzie. Jeśli jednak planujesz przyjęcie w lokum, musisz zawczasu wszystko zamówić.

Po czwarte, kup kartki na ślub, które prześlesz ludziom zaproszonym. Kartki na ślub muszą być estetyczne i odznaczać się oryginalność. Mądrze jest zamówić je w galerii artystycznej.

Po piąte, kup dobre stroje. Facet ma zdecydowanie łatwe zadanie – należy po prostu dobrać elegancki garnitur. Niewiasta zaś zazwyczaj trwoni więcej czasu na kupowanie ubrań. Najistotniejszym dodatkiem do ubrania ślubnego jest biżuteria ślubna. Ma ona idealnie harmonizować z całością designu ubioru. Źle dobrana biżuteria (warto zobaczyć: szkatułka na biżuterię na stronie galeriadecor.pl) ślubna może wyglądać naprawdę niegustownie, więc zawsze o tym pamiętać. Propozycja dla zainteresowanych: .

I to już wszystkie wskazówki. Rozsądnie jest wydrukować sobie tekst i nakleić gdzieś w widocznym punktu. Da się też przepisać z niego najważniejsze punkty. Tak czy owak, są to kwestie, o których zapominać nie może osoba, która chce zaplanować wyjątkowy dzień.