W czym jest w stanie pomóc medycyna estetyczna? W jakiego typu dolegliwościach jest niezbędna?

Medycyna estetyczna to szansa dla wielu osób na poprawienie wyglądu, a co za tym idzie na większe poczucia pewności. To niezwykle popularna dziedzina medycyny, która coraz szybciej się rozwija. Wraz z rozwojem krajów więcej pieniędzy zarabiają także ludzie, dzięki czemu mogą spróbować przydatnych dla nich zabiegów.

Pośród różnorakich zabiegów na uwagę z pewnością zasługuje depilacja. Jest tak naprawdę wiele sposobów, aby pozbyć się niechcianego owłosienia, natomiast tylko dwa z nich sprawiają, że włosy naprawdę nie odrastają. To depilacja elektryczna oraz laserowa, jak depilacja laserowa Wrocław.

Tą drugą zaczęto już używać około dziesięciu lat temu, natomiast od tamtej pory skutecznie wypiera depilację elektryczną. Taka depilacja jest przede wszystkim o wiele szybsza, daje możliwość pobycia się włosków z dużych partii na ciele. Laser wytwarza wiązkę światła, jest ona chłonięta przez ciemne punkty na skórze, czyli włosy. Dzięki temu, włosek i cebulka są niszczone. Taka depilacja jest bardzo polecana dla kobiet o jaśniejszej karnacji i ciemniejszych włoskach. Takie są zalecenia, ponieważ podczas depilacji na skórze o ciemnej karnacji lub czarnej istnieje ryzyko depigmentacji. Warto natomiast dodać, że nowa generacja laserów, jakie mają na wyposażeniu chłodzące głowice niwelują to ryzyko, oferując nowe nadzieje na skuteczną depilację również dla brunetek.

Jeżeli mowa o medycynie estetycznej, to trzeba przyznać, iż równie popularne jest usuwanie rozstępów. Gdy rozstępy pojawią się na naszej skórze, to szanse na ich usunięcie za pomocą kremu albo też sposobami farmakologicznymi zmniejszają się z każdym dniem. Jak zatracą swoją barwę, są raczej nie do usunięcia bez użycia zabiegów medycyny estetycznej.

usuwanie rozstępów

Autor: Florent Chretien
Źródło: http://www.flickr.com

Laser kierowany jest na skórę wybiórczo. Tego typu zabieg zaczyna się od stworzenia w miejscach, które są zmienione chorobowo równo rozstawionych stref mikrotermalnych.

Następnie w te strefy kierowane jest światło laserowe. Przez precyzyjne określenie miejsca, penetruje on tylko wybrane części tkanki podskórnej oraz skóry właściwiej. Przez co nie musimy się bać, że narazimy całą skórę na jego światło.

Czy nie myślisz, że informacje na opisywany wątek mógłbyś odnaleźć też na odmiennym portalu? Oczywiście, że tak – wejdź tu, a przeczytasz tam sensowny serwis (smartbodytrainer.pl/oferta/trener-personalny-gdansk/).

Laser dociera całkiem głęboko, jest niesamowicie skuteczny, przy tym zabieg jest bezpieczny, nie ma po nim widocznych uszkodzeń skóry.